Erden Timur Kırdı Geçti

Galatasaray VAR’a ve hakem yönetimine çok öfkeli. Ligde Kayserispor karşısında 2 1 mağlup olarak çok değerli bir 3 puanı Kayseri deplasmanında bırakan takımda maç sonrasında başlayan hakem eleştirileri artarak devam ediyor. Bu konuda bir basın toplantısı düzenleyen sarı kırmızı camiada yönetici Erden Timur Merkez Hakem Komitesi’ni ve VAR hakemlerini adeta topa tuttu.

Erden Timur Çok Sert Konuştu

Basın mensuplarının karşısına geçen Erden Timur sezon başından beri Galatasaray aleyhine yapılan hakem hatalarını gündeme getirdikten sonra Galatasaray maçlarında VAR hakemi olarak hep aynı kişilerin atandığını söyledi. Toplantının başında, bu toplantının ana gündemi adalet olacak diyen Timur, Galatasaray için değil, haksızlığıa uğrayan herkes için konuştuğunu belirterek başlattı toplantısını. Galatasaray’ın oynadığı maçlarda VAR hakemi olarak sürekli Alper Ulusoy’un atanmasına eleştiri getiren Erden Timur, Alper Ulusoy‘u 6 saniyede kuralını Türkiye’de ilk defa Galatasaray aleyhine uygulayan adam diye tanımladı.

Yayıncı kuruluşa da sert ithamlarda bulunan Timur; “Icardi’nin pozisyonu oluyor, 20 saniyede korner kullanılıyor. 20 saniyede incelenip, karar veriliyor. ancak tekrarı 5. dakikada gösteriliyor. en doğru açı ise 9. dakikada gösteriliyor. bu kadar geç verilmesinin sebebi, en masum açıyı bulmak ve kamuoyunu hazırlamak. TFF, iki gün önce var odasında Icardi pozisyonunu inceledi. Orada bile kale arkasından gelen görüntü yok. Belçika’dan gelen yetkili penaltı diyor ve ondan sonra kale arkası işin içine giriyor. Bunu kim, nasıl açıklayabilir. Burada her yanlış kararı, oradaki yapı, TFF Yönetimi’ne farklı şekilde lanse ediyor. Bu olay yaşandı. Her şeyin farkındayız, çünkü her yerdeyiz. Yönetmenlerin seçtiği görüntülerin, kulüpler tarafından yönetmenlere aktarıldığı çok açık ve ortada. yayıncı kuruluş gol atan bir futbolcunun ailesinin tribünde nerede olduğunu nereden biliyor? Demek bir iletişim var. Yayıncı kuruluş ve VAR aynı görüntüleri inceliyor. Sizin iletişiminiz varsa, başka şeyler olabilir. Tartışmalı pozisyon için, araçtaki yönetmen aranıp, ilgili pozisyonun farklı açıları isteniyor mu? Kim istiyor? Hangi maçlar, kimin lehine, aleyhine istendi? Maç içerisinde pozisyonların tekrarları da özetlerde yer alması da hangi açıyla hatayı masumlaştırarak yayınlanıyor. Bunların hepsi kamuoyu oluşturmak için yapılıyor. Türk futbolunu bezdirdiniz, yeter! bundan sonra herkesin ipliği pazara çıkacak.”
diyerek yayıncı kuruluşun da yanlı davrandığını savundu.

Erden Timur

İlk Tepki Fenerbahçe’den Geldi

Erden Timur’un sert sözlerine karşılık ilk tepki Fenerbahçe taraftarından geldi. Sosyal medyada organize olan taraftarlar sahadaki kötü futbol ve başarısız sonuçların bu şekilde örtbas edilmeye çalışıldığını iddia ettiler. Önce Erden Timur tarafından ve sonrasında da Galatasaray resmi sosyal medya hesaplarında paylaşılan istatistiklerin de hatalı ve kötü niyetli olarak hazırlandığını söyleyen Fenerbahçeliler, ligde en çok pozisyona giren takımın Fenerbahçe olduğunu iddia ettiler. Bu arada Galatasaray hesaplarından paylaşılan verilerin doğru olmadığı veri sağlayıcısı tarafından da kabul edildi.