Eren Tozlu Açıklamalarda Bulundu

Türkiye 1. Lig’inin başlamasına sayılı günler kala artık heyecan doruk noktasına ulaştı. Cumhuriyet’in 100. yılında oynanacak olan 2022 23 futbol sezonunda her takım Süper Lig’e yükselerek bitirmenin hayalini kuruyor bu önemli sezonu. Sezon öncesinde eski adıyla BB Erzurumspor, yeni adıyla Erzurumspor FK’nin yıldız golcüsü Eren Tozlu çok samimi bir söyleşi gerçekleştirdi.

Eren Tozlu

Takım lige Hazır

Erzurumspor ile çok iyi bir hazırlık kampı geçirdiklerini belirten oyuncu lige tam anlamıyla hazır olduklarını ve ligin başlamasını artık sabırsızlıkla beklediğini belirterek sözlerine başladı. Transfer yasağının kendilerini mutlaka etkileyeceğini belirten Eren, buna rağmen kiradan dönen ve altyapıdan A takıma alınan oyuncularla iyi bir aile ortamı oluşturulduğunu ve kendi düşüncesine göre Erzurumspor FK’nin bu sene de play off’u zorlayacağını söyledi.

Kendi bireysel hedefini de açıklayan oyuncu, geride kalan 2021 22 sezonunda 11 gol attığını ama aslında daha fazla atabileceğini, bu sene ise mutlaka geçen senenin üzerine çıkmak istediğini belirtti.

Muzaffer Bilazer’i büyük bir şans olarak nitelendiren Eren, hocanın adeta Erzurumspor’un DNA’sını bildiğini, bu sebeple de transfer yasağının olduğu bu sezonda altyapıyı çok verimli kullanacağını aynı zamanda da mütevazı kişiliği ile takım içerisinden herkes tarafından çok sevildiğini anlattı.

Süper Lig’de en beğendiği forvet oyuncusunun İstanbul Başakşehir forması giyen Okaka olduğunu söyleyen Eren Tozlu, istatistikten ziyade bir oyuncunun oyuna katkısının daha önemli olduğunu ve bu anlamda Okaka’nın en beğendiği oyuncu olduğuna değindi. Okaka’nın hem top tutabilmesi ve bu sayede takımı rahatlatıp ileri çekmesi hem de rakip stoperlere devamlı baskı yapması Eren Tozlu’nun bu tercihinin ana nedenlerini oluşturuyor.

Eren Tozlu İtiraf Etti

Sözleri arasında önemli bir itirafa da yer veren Eren Tozlu, FEDA döneminde Beşiktaş’ın menajeri aracılığıyla kendisine bir teklif ilettiğini ama bunun resmi bir teklif olmadığını anlattı. O dönem 21 yaşında olduğunu belirten Eren Tozlu’nun bu olayla ilgili ise herhangi bir pişmanlığı yok. O dönemi; ”Henüz 21 yaşındaydım, gitseydim başarılı olur muydum olamaz mıydım bilemem ama olmak için çabalardım elbette.” diye anlatıyor Eren.

Söyleşi sırasında hayli keyifli anların da yaşandığı röportajda Eren özel hayatı ve zevkleriyle ilgili cevaplar da verdi. En sevdiği yemeğin cağ kebap, favori şarkıcılarının ise İbrahim Erkal ve Yıldız Tilbe olduğunu söyleyen golcü oyuncu en sevdiği film olarak da başrolünde efsane aktör Al Pacino’nun olduğu Scarface’i söyledi.

Genç oyuncular için tavsiyede de bulunan oyuncu Türk oyuncuların Avrupa’dan teklif almaları halinde bunu mutlaka değerlendirip kendilerini uluslararası arenada ispat etmeleri gerektiğini belirtirken bu ayrılığın Türk kulüplerine bonservis bedeli kazandırarak olmasının daha doğru olacağını belirtti. Sözlerini Erzurumspor taraftarına seslenerek noktalayan oyuncu, zor bir sezon olacağını belirten Eren, taraftarların her zamanki gibi kendilerini desteklemelerini istedi.