Erkan Sözeri Erzurumspor’a Veda Etti

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e veda eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u bu sezon tekrar yükseltebilmesi adına takımın başına getirilen ancak sezonun ilk devresinde aldığı başarılı sonuçları ikinci devredeki maçlara taşıyamadığı için görevinden alınan Erkan Sözeri, takıma veda etti. Takımın kendisinden sonraki sürecine dair centilmence ve iç ısıtan ifadelerde bulunan Erkan Sözeri, önemli uyarılarda da bulundu.

Başarılar Dadaşlar

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e veda ettikten sonra bu sezon tekrar zirve yarışına girebilmek adına takımın başına getirdiği Erkan Sözeri ile TFF 1.Lig’in 22’inci haftasında alınan BandOlırmaspor mağlubiyetinden sonra yollarını ayıran Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da duygusal anlar yaşandı.

Takımdaki görevinden alınmasından sonra ilk kez konuşan ve ilk olarak Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a başarılar dileyen Erkan Sözeri, sezon sonunda Mavi Beyazlı bayrakların dolanacağını ve takımın Süper Lig’e çıkacağına inandığını yineledi.

Taraftarın kendisine dair güzel ifadeleri, temennileri ve ayrılık sürecinde kendisine gösterilen desteği hatırlatan Erkan Sözeri, bu güzel tavır için taraftarlara da tekrar teşekkür etti. Şehirden iyi niyetlerle ayrıldığını ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un şampiyonluğunda Mavi Beyazlı bayrakla birlikte en önde kendisinin olacağını dile getiren Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un eski teknik direktörü, yönetimin de taraftarlar tarafından benimsenecek ve şehre uyum sağlayacak bir teknik adamla anlaşmasını temenni etti.

Son haftalardaki formsuzluğuyla dikkat çeken Olanare’nin eleştirilen performansıyla alakalı olarak oyuncunun arkasında duran Erkan Sözeri, Olanare’nin kaliteli bir futbolcu olduğunu ve gol atamadığı bir döneme girdikçe daha fazla hata yapmış olmasının taraftarın gözünde değerinin düşmesine neden olmaması gerektiğini dile getirdi.

Geçtiğimiz sezon Büyükşehir Belediye Erzurumspor forması giyen ve yine Olanare gibi eleştirilen bir performans gösteren Ricardo Gomes’in Partizan’da 22 gol attığını hatırlatan Erkan Sözeri, Olanare’nin de Gomes gibi Erzurumspor’da verimsiz görülmesine gerek olmadığını ve oyuncunun gayet kaliteli bir oyuncu olduğunu belirterek taraftardan desteklemesini rica etti.

Adaylar Çoğalıyor

Erkan Sözeri’nin görevinden alınmasından sonra veda ettiği Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un adı her gün bir başka teknik direktörle anılmaya devam ediyor.

Spor basınının tanınan isimlerinden Levent Ümit Erol, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir haberde Samet Aybaba’nın takıma en yakın isim olduğunu dile getirmişti ancak konuyla alakalı olarak iki taraftan da herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

Aybaba ile birlikte Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un yeni teknik direktörü olabilecek isimlerden birisi olarak gösterilen Ertuğrul Sağlam cephesinde de herhangi bir gelişme yaşanmazken, basına yansıyan son haberler Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Ünal Karaman ile de görüşme yaptığı şeklinde.

İsmi ve geçmişi önemli olan teknik direktör adaylarıyla görüşmeye devam eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor, bu teknik adamlardan birisini en yakın zamanda göreve getirecek ancak zamanın her geçen gün aleyhe aktığını ve takımla hocanın uyumunun sağlanmasının zaman aldığını unutmamak gerek.