Erteleme Maçının Galibi Hatayspor 3-0

Atakaş Hatayspor 3 – 0 BB Erzurumspor

Süper Lig’in 5. Haftasında oynanması planlanan ancak koronavirüs vakaları sebebiyle ertelenen Atakaş Hatayspor – BB Erzurumspor karşılaşması  09 Aralık 2020 tarihinde Hatay’da oynandı.

Karşılaşmadan 3-0 üstün ayrılan Atakaş Hatayspor 3 puanı hanesine yazdırdı ve ligin 2 maç eksiğiyle 15 puana ulaşarak ligde 11. sıraya yerleşti. Genç teknik direktör Hüseyin Çimşir “Kaybettiğimiz için son derece üzgünüz. Özellikle ilk yarı itibari ile gol yiyene kadar oyun başlangıcımız, sahadaki duruşumuz, isteğimiz, arzumuz gayet başarılıydı.

Atakaş Hatayspor ligde aldığı BB Erzurumspor galibiyeti ile sahasındaki yenilmezlik serisini sürdürmeyi başardı. BB Erzurumspor’un ise galibiyet hasreti 8 maça çıkarken yeni teknik direktörleri Hüseyin Çimşir ise takımının başında yer aldığı 2 karşılaşmayı da kaybetti.

2020-2021 sezonuna teknik adam Mehmet Özdilek yönetiminde başlayan BB Erzurumspor’da işler hiç istendiği gibi olmadı.

Eski teknik direktör Mehmet Özdilek ile ligde çıktığı 9 karşılaşmada 9 puan toplayan ve son 6 karşılaşmasında galibiyet yüzü göremeyen BB Erzurumspor 30 Kasım 2020’de tecrübeli teknik adam ile yollarını ayırdı.

2 Aralık 2020’de ise takımın başına Hüseyin Çimşir getirildi. Gerek sistem gerekse kemik kadroyu oturtmaya çalışan 41 yaşındaki teknik adam önlerinde zorlu bir süreç olduğunu ama bu sürecin sonunda muhakkak istenilen performansa ulaşacaklarını belirtti.

Hüseyin Çimşir’den Açıklamalar

Takımının başına yalnızca 8 gün önce 2 Aralık’ta gelen Hüseyin Çimşir, Atakaş Hatayspor karşılaşmasında alınan mağlubiyetin ardından basın mensuplarına konuştu. Yeni teknik direktör daha takımla beraber yolun başında ve süreci en iyi şekilde değerlendireceklerini söylediler.

Genç teknik direktör Hüseyin Çimşir “Kaybettiğimiz için son derece üzgünüz. Özellikle ilk yarı itibari ile gol yiyene kadar oyun başlangıcımız, sahadaki duruşumuz, isteğimiz, arzumuz gayet başarılıydı.

Özellikle gol yedikten sonra ikinci yarının başı ile beraber 60. dakikaya kadar ikinci golden sonra biraz dağıldık. O dönemde biraz sıkıntılar yaşadık. 60. dakikadan sonra yine oyunun içinde kaldık, kaçırdığımız pozisyonlar var, pozisyon da verdik.

3-0 mağlup olduk. Zor bir süreç var tabi. Şu anda zor gidiyor ama ben sonunun iyi olacağını düşünüyorum. İlk yarı itibari ile kalan 9 müsabaka da alabileceğim puanlarla 20 puanı bulup, ikinci yarıya daha güvenli daha istekli başlayacağız. Zor olacak ama sonu iyi olacak.”  İfadelerini kullandı.