Maske Üretimi

Erzurum Gençlik Merkezi Maske Üretimine Geçti

Posted by

Yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de harekete geçti. Bünyede yer alan gençlik merkezleri ile, siperlikli yüz maskesi üretimi kararına varıldı.

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyayı etkisi altına alarak on binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Bu süreçten olumsuz etkilenen Türkiye’de, Kovid-19 ile olan mücadele sürecinde farklı destek kampanyaları hazırlamaya başladı.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yer alan gençlik merkezleri de bu sürece katkı sağlamak adına harekete geçerek, Kovid-19 salgını için siperlikli yüz maskesi üretmeye karar verdi.

Günde Yaklaşık Olarak 500 Maske

Şehir merkezinde bulunan Erzurum Gençlik Merkezi içerisinde faaliyet içerisinde yer alan 20 gençlik lideri, sağlık çalışanları ve karantinada bulunan kişiler için günde yaklaşık olarak 500 adet siperlikli maske üretimi sağlanarak, bu süreçte zor durumda olanlara da destek olunacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan GSİM İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, ilk olarak Yakutiye Gençlik Merkezi’nde siperlik maske üretimine başlandığını, sonrasında kısa bir süre içerisinde Palandöken Gençlik Merkezi’nin de bu üretim sürecine dahil edileceğini bildirdi.

Taşkesenligil, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bu süreçte koronavirüsle olan mücadelede, sağlık çalışanlarına bu şekilde teşekkür ettiklerini ve yanlarında olmak istediklerini ifade etti.