Erzurumdakayak

Erzurum Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Genç Sporcuları Keşfe Çıktı

Posted by

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, çocukların ayağına kayağı getirdi. Geleceğin milli ve olimpiyatlarını yetiştirmek için ise kollarını sıvamaya başladı.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, sporcu gençler yetiştirmek için her zaman ki titizliği ile çalışmaya devam ediyor. Geleceğin milli ve olimpiyat oyuncularını yetiştirmek için de kollarını sıvayarak çocukların ayağına kayağı getirerek örnek bir davranışa daha imzasını atıyor.

Şehrin merkezinde yer alan Kiremitlik Tepesi’ndeki atlama kuleleri, Türkiye’nin de yek kayakla atlama kuleleri olarak bilinmektedir. Kampüste yer alan 800 metrelik acemi pisti de GSİM tarafından yapılmıştır.

Bu örnek proje ile, küçük öğrenciler de şehrin merkezinde hem alp disiplininde kayak öğrenecek hem de kayakla atlama alanında gelecek vaat edecek sporcular keşfedilmektedir.

Pilot Bölge Okullarından Öğrenciler Seçiliyor

Erzurum ili, Kayak ve Kış Turizmi’nin de öncü merkezlerinden biri olmasıyla bilinmekte, bu alanda da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hazırlamış olduğu proje ile pilot bölge okullarından seçmiş olduğu öğrencileri Atlama Kuleleri Kampüsü’nde hazırlanan acemi pistinde kayak eğitimi vermektedir.