Erzurum Liseler Arası Hentbol Yarışması’nda Kızlarda Birinci Oltu İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Posted by

Erzurum Liseler Arası Hentbol Yarışması’nda kızlarda birincilik Oltu İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin olurken erkeklerde Spor Lisesi’nin oldu.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Liseler arası Genç Kız ve Erkekler Hentbol İl Birinciliği maçları tamamlandı. Hentbol yarışmaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürlüğü tarafından düzenleniyor. Lise Gençler Hentbol İl Birinciliği karşılaşmaları Erzurum Aziziye Spor Salonu’nda yapıldı.

Antrenör Ömer Macit’ten Açıklamalar

Oltu İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kızları antrenör Ömer Macit tarafından sıkı bir tempo ile maçlara hazırlandı. Son maçta 18 – 7 galibiyet kazanan İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şampiyonluğu göğüsledi. Antrenör Ömer Macit yaptığı açıklamalarda “Daha yolun başındayız. Şimdi hedefimiz gruplar, İnşallah çok çalışıp grup müsabakalarında da tur atlayacağız. Bize destek olan Okul Müdürümüze, müdür yardımcılarımıza tüm Oltululara teşekkür ediyoruz” sözlerine yer verdi.

Erzurum Liseler Arası Hentbol Yarışması Erkeklerde Birinci Spor Lisesi

Erzurum’da düzenlenen liseler arası hentbol yarışmasında il birincisi erkeklerde Spor Lisesi’nin oldu. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Liseler arası Genç Kız ve Erkekler Hentbol İl Birinciliğinde erkek takımları arasındaki şampiyonluk Spor Lisesi’nin oldu.

Şampiyon Spor Lisesi

Yapılan müsabakalar sonucu şampiyonluk Erzurum Spor Lisesi’nin oldu. Dereceye giren okulları kupa ve madalyaları Aziziye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu ve Aziziye Gençlik ve İlçe Müdürü Osman Hancı ile okul idarecileri tarafından teslim edildi.

Erzurum Spor Lisesi Müdürü Sinan Topallı da, şampiyon olan hentbol takımını tebrik etti ve diğer grup maçlarında başarılar diledi.

Nurullah Yavilioğlu’ndan Açıklamalar

Şampiyon olan Spor Lisesi’ni kutlayan Aziziye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu açıklamalarında “İl geneli tüm okullar adına düzenlenen hentbol turnuvasında Erzurum Spor Lisesi erkek takımımız il birincisi olmuştur. Sporcularımızı, Hocalarımız Selim Asan ve Erkan Emeç’ i başarılarından dolayı tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. Erkeklerde şampiyon olan Spor Lisesi’ne ve kızlarda şampiyon olan Oltu İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne grup müsabakalarında başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.