Erzurumdaspor

Erzurum Spor Lisesi Kızları Türkiye’yi Temsil Etmeye Gidiyorlar

Posted by

Osmaniye’de düzenlenen Okullar Arası Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda, Erzurum Spor Lisesi, genç kızlarda şampiyonluk elde etmeyi başarırken, erkeklerde de ikincilik edindi.

Osmaniye’de gerçekleşen Okullar Arası Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda, Erzurum Spor Lisesi, genç kızlarda birinciliği, erkeklerde ise ikinciliği elde etti. Şampiyon ekip, Slovakya’da düzenlenecek olan Dünya Liseler Arası Kros Yarışları’nda ülkemizi temsil eden taraf olacak.

Atletizmde göğsümüzü kabartan Erzurum Spor Lisesi, Osmaniye’de düzenlenen keyifli müsabaka ile nefesleri kesti. Yarışma ise Beden Eğitimi Öğretmenleri Fesih Doğan, İsmail Güzeloğlu ve antrenörler Cahit Demir ve Mustafa Esen eşliğinde gerçekleşti.

Öğretmenlerin Katkıları Büyük

Edinilen zaferle ise kız atletizm takımımız, ilk defa ISF katılma hakkını elde etmiş oldu. Erkekler takımının ikinci olduğu yarışmalarda ise, birincilik Kayseri’den geldi.


Genç kızlarımız bu sayede ülkemizi Dünya Kupası’nda temsil etmeye hak kazanarak, Slovakya’da yapılacak yarışlara da katılmaya hak kazandı.


Yarışmalarda emeği geçen Beden Eğitimi Öğretmenleri İsmail Güzeloğlu, Fasih Doğan ve Antrenörler Cahit Demir ve Mustafa Esen’in de edinilen zaferde katkısı son derece büyük oldu.