Ekaterina Mumcu

Erzurum’da Minikler İçin Uzaktan Spor

Posted by

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada üretim durma seviyesine yaklaştı. Bu süreçte eğitimin de ciddi bir ara ile karşılaştığı dönemde, öğrenciler ise uzaktan eğitim alarak süreci devam ettirmeye çabalıyor.

Kovid-19 salgını sebebiyle 65 yaş ve üstünün yanı sıra, 20 yaş ve altına da sokak yasağı olması ile beraber, kronik rahatsızlığı bulunanların da yine dışarı çıkmasının yasak olduğu bir dönemden geçiliyor. Evde kal çağrıları ile de hastalıktan korunabilmek adına evde duran kişiler için evde egzersiz sürecine ise Erzurum’da da miniklerle başlandı.

Aynı uzaktan eğitimde olduğu gibi, uzaktan bağlantı ile spor yapılan Erzurum’da, birkaç anlaşmalı özel kreş ve anaokulu çocukları için jimnastik ve bale dersi eğitimi veren Rus antrenör Ekaterina Mumcu, uzaktan spor eğitimine de başlamış oldu.

Gelişimlere De Katkı Sağlıyor

Eşinin mesleği gereği 5 senedir Erzurum’da yaşayan Rus jimnastik hocası Ekaterine Mumcu, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle kapalı olan kreş ve anaokulu öğrencilerinin de spor eğitimlerinin yarıda kalmasını istemedi. Bu sebeple de her sabah evlerinde olan minikler için video aracılığıyla sabah sporu yaptıran Rus eğitmen, bu sayede miniklerin evdeki süreçlerinde gelişimlerine de etki etmiş oluyor.

Öte yandan milli sürat patencisi olan bir de kıza sahip olan eğitmen, çocukların sabah sporunu büyük bir zevk ve neşe ile yapmaları ile çok da mutlu olduğunu belirtti.