Erzurum

Erzurum’da Vatandaşlar İçin Online Spor Hizmeti

Posted by

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdür Fuat Taşkesenligil, koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlara yönelik spor etkinliği düzenleyeceğini bildirdi.

 

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle evlerinde kalmak zorunda olan kişiler için Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, yeni bir etkinliğin haberini verdi.

 

Türkiye’de de uzun bir zamandır görülen koronavirüs salgını, çok sayıda kişinin bu süreçte evde kalmasına neden oluyor. Bu süreçte belediyeler de vatandaşlara yönelik etkinlik düzenlemeye yöneliyor.

 

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, vatandaşları için özel bir etkinliğe imza attıklarının duyurusunu yaptı. Sosyal medya üzerinden sporcular eşliğinde spor yapılacağı bilgisini vererek, bu süreçte sağlığın en önemli unsurunun spor olduğunu da göstermiş oldu.

 

Olimpiyat Sporcuları Da Böyle Hazırlandı

 

Konuya ilişkin açıklama yapan Taşkesenligil, neredeyse 2.5 ay kadar bir süredir insanların evlerinde bulunduğunu belirtti. Bu da hem sporcuların hem de vatandaşların evde kaldıklarını ve beraberinde spor yapmaları gerektiğini söyledi. Bu durumun ortadan kaldırılması için de böyle bir etkinlik düşündüklerini ekledi.

 

Olimpiyat ve dünya şampiyonasına hazırlanmakta olan sporcuların da antrenmanlarını bu şekilde yaptıklarına dikkat çekti. Online spor hizmetini Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın talimatı ile başlattıklarını da söyleyen İl Müdürü, bu proje ile örnek bir çalışmaya da imza atmış oldu.

 

Comments are closed.