Erzurumdakayak

Erzurum’daki Spor Faaliyetleri

Posted by

Erzurum tanım yerindeyse tam bir spor şehridir. Özelikle kış sporlarda aklınıza gelen tüm branşları bu şehirde rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu branşların başında da Kayakla atlama, alp disiplini, biatlon, kuzey kombine, snowboard, serbest stil kayak, kayaklı koşu, curling, sürat pateni, helikoipterli kayak, buz pateni, bandy, buz dansı, kızak gibi spor dalları vardır.

Erzurum yani Dadaşlar diyarı burası değim yerimdeyse Türkiye’nin kış oyunları merkezidir. Gördüğünüz gibi bu kentte dilediğiniz her sporu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ayrıca sadece kış sporları değil, futbol, kick boks, güreş, buz hokeyi, basketbol ve tenis branşlarıda şehirde oldukça popüler olan spor dallarıdır.

Erzurumspordaspor.com sitesi olarak’da şehirde olan tüm spor aktivitelerinden seni anında haberdar edeceğiz.

Erzurum’daki Kayak Merkezleri

Palandöken Kayak merkezi Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biridir. Erzurum ve Çat yolu arasında yer alan merkez, Türkiye’nin kış sporları merkezi olmuştur. Özellikle Erzurum Atlama kuleleri hem Dünya’da hemde Avrupa’da büyük bir üne sahiptir. Bu kuleler Avrupa’nın en büyük, Dünya’daki atlama kulelerinin arasında ikinci sırada yer almaktadır. 2011 Dünya Üniversiteler Kış olimpiyatlarında en önemli tesislerin arasında yer aldı. Ejder3200 Kayak Merkezi, Erzurum Kış Spor Tesisleri, Kandilli Kayak Merkezi, bölgenin diğer önemli kayak merkezleri arasında yer almaktadır. Gece kayağı yapmak isteyenler ise, mutlaka Plandöken kayak merkezini seçsin.

Erzurumspor Twitter

Erzurumspor Facebook

Gelelim Erzurumspor’a Erzurumspor geçen sezon çıktığı Türkiye Süper Ligi’ne maalesef veda etti. Dadaşlar bu sezon Türkiye 1. Liginde yer almakta. En kısa zamanda Türkiye Süper Ligi’ne geri döneceğimizi umuyorum.