Erzurumlu Milli Güreşçi İbrahim Bölükbaşı Avrupa Yolunda

Posted by

Erzurumlu Milli Güreşçi İbrahim Bölükbaşı, Serbest Güreş A Milli Takımı’na seçildi. Bölükbaşı, Avrupa Şampiyonası’nda yer alacak.

Erzurumlu Milli Güreşçi İbrahim Bölükbaşı, Serbest Güreş A Milli Takımı’na seçilerek Erzurum’u gururlandırdı. İbrahim Bölükbaşı, A Milli Takım ile Avrupa Şampiyonası’na gidecek.

Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonası’nda Erzurum Pasinler Altınbaşak köyünden İbrahim Bölükbaşı, Büyük Erkekler Serbest Güreş Milli Takımı’na seçildi. Dadaş pehlivan, ülkemizi temsilen Avrupa Şampiyonası’nda karşılaşmalarda yer alacak. Başarılı güreşçi Bölükbaşı, 12 – 16 Ocak tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda rakiplerinin hepsini yenerek 97 Kg Türkiye Şampiyonu oldu.

İbrahim Büyükbaşı, Ankara ASKİ Spor’da aktif güreş faaliyetlerini devam ettiriyor. 2016 yılında gerçekleşen Rio Olimpiyatları’nda 5. olan İbrahim Bölükbaşı, Paralimpik Olimpiyatlar’da da milli mayo giyerek müsabakalara katıldı. Milli güreşçi, Avrupa Şampiyonası’nda mindere çıkarak ülkemizi temsil edecek.

Bana Güvenenleri Mahcup Etmeyeceğim

Erzurum, Pasinlerli milli güreşçi İbrahim Bölükbaşı dadaşlar diyarında övünç ve sevgi ile anılıyor. Bu ilgiler sebebi ile dadaş pehlivan Bölükbaşı, yaptığı açıklamalarda ”Bana güvenen sevenlerimi mahcup etmeyeceğim.” sözlerini sarf etti.

Erzurum Güreş İl Temsilcisi Battal Alpkılıç, İbrahim Bölükbaşı ile aynı köyden komşu olduklarını ve A Milli takıma seçilmesi ile büyük sevinç ve gurur yaşadıklarını dile getirdi. Alpkılıç, dadaş pehlivanın Avrupa Şampiyonu olacağına dair inançlarının tam olduğunu belirtti.

Köyümüzün Yetiştirdiği İbrahim Bölükbaşı’na Milli Takımda Başarılar

Erzurum Güreş İl Temsilcisi Battal Alpkılıç, dadaş pehlivan İbrahim Bölükbaşı ile ilgili yaptığı açıklamalarda “Ankara ASKİ Spor Kulübü’nde spor hayatını devam ettiren Erzurum Pasinler Altınbaşak köyümüzün yetiştirdiği sporcularımızdan İbrahim Bölükbaşı Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonasında 97 kiloda ülkemizi temsil edecek. Sporcumuza ve milli takımımıza başarılar diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

İbrahim Bölükbaşı Kimdir?

İbrahim Bölükbaşı, 1 Aralık 1990 yılında Erzurum’da doğdu. Türk serbest kategoride mindere çıkan güreşçi çocukluğunu Erzurum, Pasinler Altınbaşak köyünde geçirdi. Güreşe, Pasinler’de başladı ve ilk olarak Pasinler Geleneksel Cuma Güreş Turnuvaları’nda yer aldı. 2012 Yaz Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsilen güreşti.