Erzurumlu Tekvandocunun Hedefi Dünya Şampiyonluğu

Posted by

Erzurumlu tekvandocu Muhammet Eren Koç, Dünya şampiyonluğunu hedefledi. C Milli Takım sporcusu olan Koç, 6 yaşından beri tekvando yapıyor.

Erzurum’da 6 yaşından beri tekvando yapan Muhammet Eren Koç, 17 yaşında ve C Milli Takım sporcusu. Muhammet Eren Koç, tekvando için çok çalışarak hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu belirtti. Genç tekvandocu, Erzurum İMKB İlköğretim Okulu’nda okuduğu sırada tekvando ile tanıştı ve 10 yaşından beri ciddi çalışmalarını devam ettiriyor. Koç, Türk Milli Takımı’nı temsilen yer aldığı 7. TURKISH OPEN Uluslararası Şampiyona’da 51 Kg’da rakiplerini eleyerek şampiyon olmaya hak kazandı. Erzurumlu sporcu, dünya şampiyonluğu için yoğun şekilde çalışmalarını devam ettiriyor.

Hedef Dünya Şampiyonalarında Altın Madalya Kazanmak

Muhammet Eren Koç tekvando kursuna başladıktan sonra Türkiye şampiyonalarında da birçok başarıya imza attı. Genç sporcu, yaptığı açıklamalarda “Ortaokuldayken tekvando kursuna başladım. Antrenörümle beraber Türkiye şampiyonalarına katıldım ve güzel dereceler elde ettim. Milli takıma katıldıktan sonra en son 7. TURKISH OPEN Uluslararası Şampiyona 51 kilogramda altın madalya kazandım. Hedefim Dünya şampiyonalarında altın madalya kazanmak” ifadelerine yer verdi.

Antrenör Arif Budak: Bizi Yanıltmadı

Antrenör Arif Budak, Muhammet Eren tekvandoya ilk başladığından beri onun yanında yer aldı. Antrenör Budak, Eren ile ilgili “Eren’e bu sporu bırakmaması gerektiğini, başarılı olabileceğini söyledim. Bizi yanıltmadı, katıldığı Türkiye şampiyonalarında madalya aldı. Bu yıl düzenlenen 7. TURKISH OPEN Uluslararası Şampiyona, şampiyon oldu. Başkanlık Kupası turnuvasına katılmaya hak kazandı. Orada Avrupa Şampiyonasına katılması için kota almasını diliyoruz. Bu yıl hedefimiz Dünya şampiyonası.” açıklamalarını yaptı.

İsveç Şampiyonluğu İçin Ter Dökecek

İsveç’in Helsingborg şehrinde düzenlenecek Başkanlık Kupası turnuvasında Milli Takım sporcusu Muhammet Eren Koç 18 – 22 Şubat 2020 tarihleri arasında 51 Kilogramda Milli Takımı temsil edecek. Genç tekvandocu ardından Avrupa Şampiyonası’na katılıp vize almak istiyor.