Erzurumspor 3 Farklı Hoca İle Başardı

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun bitimine 2 hafta kalmışken Büyükşehir Belediye Erzurumspor kendisini play off potasına atmayı garantilemiş durumda.

Geride bıraktığımız 34 haftalık süreçte Spor Toto 1. Lig’de çıktığı 34 karşılaşmada 16 galibiyet 9 mağlubiyet ve 9 beraberlik aldığı bir performans sergileyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, bunun sonucunda hanesine 57 puan yazdırmıştı.

An itibariyle Spor Toto 1. Lig puan durumunda play off potasının dışında, üst sınırda bulunan Tuzlaspor’un 49 puanının olması matematiksel olarak Dadaşlar’ı Spor Toto Süper Lig yoluna sokmuş oldu.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, çok büyük değişiklikler yaşadığı sezonda dalgalanmalar yaşasa da en nihayetinde kendini hedeflediği noktalardan birine attı.

Erzurumspor Yönetimi Büyük Risk Aldı

erzurumspor

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’na teknik direktörlük koltuğuna Erkan Sözeri’yi oturtarak başlamıştı.

Spor Toto Süper Lig hedefiyle başlanan sezonun ilk maçında Nasadoge Menemenspor karşısında alınan mağlubiyet her ne kadar moralleri bozsa da sonrasında gelen 3 maçlık galibiyet serisi Dadaşlar’ın iddiasını ortaya koymuştu.

Spor Toto 1. Lig’in ilk 13 haftası teknik direktör Erkan Sözeri yönetimindeki takımımız için aslında çok başarılı geçti. Zira mavi beyazlı Erzurum temsilcimiz bu süreçte yalnızca ilk hafta Nasadoge Menemenspor olmak üzere MKE Ankaragücü, Bereket Sigorta Ümraniyespor ve Kocaelispor’a mağlup olmuştu.

Bu 4 mağlubiyetin yanında sadece 1 kez Yılport Samsunspor ile berabere kalan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, topladığı 25 puanla Spor Toto 1. Lig sıralamasının en üst sıralarında kendine yer bulmuştu.

Öyle ki bir süre maç eksiği ile yoluna devam eden Dadaşlar için birçok kişi “gizli lider” yakıştırması yapıyordu.

Ancak Aralık 2021’den itibaren işler tersine dönmeye başladı. Zira Dadaşlar, 10 Aralık 2021 – 23 Ocak 2022 arasında Spor Toto 1. Lig’de çıktığı 8 maçta yalnızca 2 kez galip gelebildi.

Bu gidişat devre arasına girilirken teknik direktör Erkan Sözeri’nin de sonu oldu ve tecrübeli teknik direktör görevinden ayrıldı.

Onun yerine görevi alacak isim konusunda bir süre tartışmalar dönerken, bir kesim de Erkan Sözeri ile yolların ayrılmasının doğru olup olmadığını tartışıyordu.

Tüm bu konuşmaların gölgesinde Büyükşehir Belediye Erzurumspor, yeni teknik direktörü olarak Yücel İldiz’i açıkladı.

Teknik direktör Yücel İldiz’in göreve neden getirildiğini anlamakta zorlananların yanında tecrübeli hoca kendinden şüphe duyanları ne yazık ki haklı çıkardı. Onun takımın başında çıktığı 7 maçta 1 galibiyet 3 mağlubiyet ve 3 beraberlik alan Dadaşlar, sezonun başından beri kazandığı tüm krediyi tüketti.

Haliyle yönetim Yücel İldiz’in görevini de sona erdirdi.

Onun yerine görev son haftalarda takımın başında olması için Muzaffer Bilazer’e verildi.

İyi Ki Muzaffer Bilazer Geldi

Muzaffer Bilazer, neyseki takımı ayağa kaldırarak 5 haftada topladığı 13 puanla play off potasını garantilememizde büyük rol oynadı ve takımın sezonunu bir anlamda kurtardı.

Bunun üzerine şimdi hocamızdan beklentimiz, takımımızı Spor Toto Süper Lig’e de taşıması!