Erzurumspor Acele Etmeyecek

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e veda ettikten sonra bu sezon TFF 1.Lig’de zirveyi hedefleyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da ligin ikinci yarısında gelen kötü sonuçların faturası Erkan Sözeri’ye kesilmişti. Üst üste oynanan maçlarda 7 puan kaybederek zirve yarışında büyük yara alan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da yeni teknik direktöre dair adaylarla görüşmeler devam ederken Sportif Direktör Muzaffer Bilazer, takımın gündemiyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Erzurumspor’un Arayışı

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e veda eden ve bu sezon tekrar Süper Lig’e yükselmeyi hedefleyen takımlardan birisi olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, ligin ilk yarısında gösterdiği iyi performansla birlikte devreyi lider Ümraniyespor’un 3 puan gerisinde 3’üncü sırada kapatmıştı.

İkinci devreye çok daha iyisini yapmak hedefiyle girmesine rağmen 3 maçta 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak 7 puan kaybeden Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Ümraniyespor ile arasındaki puan farkını kapatma fırsatını kaçırması yetmediği gibi bir de 7 puan fark geriye düşünce fatura Teknik Direktör Erkan Sözeri’ye kesilmişti.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un yeni teknik direktörünün kim olacağı merakla beklenirken, konuyla alakalı açıklama Büyükşehir Belediye Erzurumspor Sportif Direktörü Muzaffer Bilazer’den geldi.

Bilazer, yeni bir teknik direktör belirlemek konusunda aceleci davranmadıklarını ve takım şu anda izinli olduğunu dile getirirken, lige verilen 15 günlük aranın kendileri adına uzun bir süreç tanıdığını ve bu nedenle temaslarına devam edeceklerini ifade etti.

Nabız Yoklamaları

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un yeni teknik direktörünün aranın ilk haftası sona ermeden belirleneceğini dile getiren Sportif Direktör Bilazer, kendisiyle alakalı dedikodulara da cevap verdi.

Sportif Direktörlük görevine devam edeceğini ve teknik direktörlük koltuğuna geçmeyi planlamadığını dile getiren Muzaffer Bilazer, şu anda nabız yoklamalarına devam ettiklerini ifade etti. Futbol kamuoyundaki insanların tanıdığı ve herkesin bildiği teknik direktör adaylarıyla görüşmeye devam ettiklerini belirten Muzaffer Bilazer, kısa süre içerisinde Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un yeni teknik direktörüne kavuşacağını açıkladı.

Erzurum temsilcisinde Erkan Sözeri’nin takımdan ayrılmasından sonra göreve getirilecek isimlerle alakalı olarak birçok haber basına yansımış ve Ertuğrul Sağlam ile Samet Aybaba isimleri öne çıkmıştı.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da bu iki teknik direktörden birisiyle anlaşma sağlanması beklenirken, hangi adayın takıma uygun olacağını belirleyecek olan kişi ise sportif direktör Muzaffer Bilazer’in kendisi olacak.

TFF 1.Lig’de oynadığı 3 maçta kaybettiği 7 puan, yaşanan mali krizler ve takıma gelen transfer yasağıyla birlikte çok derin bir krizin içerisine girmenin eşiğine gelen Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da yeni gelecek teknik direktör kuşkusuz ateşten gömleği sırtına geçirmiş olacak.

Zira Büyükşehir Belediye Erzurumspor adına artık sezonun geri kalanında şampiyonluk hayalleri kurmak pek mümkün değil çünkü hem Ümraniyespor hem de Ankaragücü ile arada 7 puan fark bulunuyor. Bu iki takımdan birisinin takılması mümkünse bile ikisinin de takılmaması mümkün gözükmüyor ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor kuvvetle muhtemel Play-Off’ta Süper Lig bileti kovalayacak.