Erzurumspor Basın Sözcüsü Ahmet Dal: Hakemler Hatalı Maç Yönetiyor

Posted by

TFF 1. Lig ekiplerinden Büyükşehir Belediye Erzurumspor basın sözcüsü Ahmet Dal Erzurumspor maçları ile ilgili yaptığı açıklamalarda hakemlere sitem etti.

TFF 1. Lig’de 35 puan ile 2. sırada yer alan Büyükşehir Belediye Erzurumspor basın sözcüsü Ahmet Dal takımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Maçlardaki hakem hatalarından şikayet eden Ahmet Dal “Hakem hatalarından en çok canı yanan biziz ve bu yıl en hassas olduğumuz konuların başında bu geliyor.” dedi.

Hakem Hatalarından En Çok Canı Yanan Biziz

Erzurumspor’un basın sözcüsü Ahmet Dal yaptığı açıklamalarda “Erzurumspor olarak biz bu sezon Altay maçı dışında hakem arkadaşlarımızla ilgili bir değerlendirmede bulunmadık. Birbirinden değerli genç hakem arkadaşlarımız var ve her birinin Süper Lig’de maç yönetmek ve FIFA kokartı almak gibi hedefleri var. Onlar hatalı maç yönettiklerinde önce kendileri bundan zarar görüyorlar. Hakem hatalarından en çok canı yanan biziz ve bu yıl en hassas olduğumuz konuların başında bu geliyor. Bizim Süper Lig’den nasıl düştüğümüz futbol kamuoyunun malumu ve dahası özellikle başkanımız Hüseyin Üneş o dönem hangi hakemlerden şikayet ettiyse dikkat ederseniz onlar hala en çok şikayet edilen hakemler.” ifadelerine yer verdi.

Müsabakanın Sonucunu Etkileyecek Hatalar Yapılıyor

Basın sözcüsü Dal açıklamalarında “Bu hafta karşılaşacağımız Boluspor maçı ligin hem üstünü hem de altını doğrudan ilgilendiren bir maç. Dolayısıyla ligimizde gözler bu maçın üzerinde olacak. Bu derece önemli bir maçta da gereken hassasiyetin gösterileceğine inanıyoruz. Her hakem atamasında biz önce o arkadaşımızın yönettiği maçlara bakarız. ’Bizim maçlarımızı nasıl yönetmiş’, ve ’rakiplerimizin oynadığı maçlardaki yönetimleri nasıl’ bunlara bakarız. Bu bize bir ölçüde referans olur. Sarper Barış Saka’nın geçtiğimiz hafta yönettiği bir maçta verdiği bir karar tartışma konusu oldu. Çok bariz olmasa ’bazı hatalar her maçta olabilecek hatalar’ der geçeriz. Ama müsabakanın sonucunu etkilemeye yönelik hatalar olursa hele ki zorlu yarışta bir puanın bile çok anlam kazandığı bir ortamda bunu kabullenmek mümkün değil.” sözlerine de yer verdi.