Erzurumspor Başkanı Ahmet Dal Çok Önemli Açıklamalarda Bulundu

Spor Toto bir inci lig ekiplerinden Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un kulüp başkanı Ahmet dal ve yönetim kurulu üyeleri kulübün yaptığı açıklamayla bir basın toplantısı planladı. Başkan Ahmet dal ve yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu basın mensuplarıyla bir araya gelinen toplantıda Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un durumu değerlendirildi. 

Ahmet Dal’ın özellikle değindiği konu ise transfer yasağını kaldırmanın tek başına bir anlam ifade etmediğini ve transfer yasağının kalkmasıyla birlikte daha sonra yapılması gerekenleri de basın mensuplarının önünde sıraladı.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Ahmet dal, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un borcunun tamamı banka borcu olmadığını futbolculara ve menajerlere de borcun olduğunu ifade etti. Transfer yasağını kaldırmak yeterli olmayacağını ifade ederken futbolcular ve onların menajerleri, avukatları ile bir araya gelip bir uzlaşma noktası bulmanın gerekli olduğunu ifade etti. Bu bağlamda bazı görüşmelerin olduğunu belli başlı yapılandırmaların ve belli miktarlarda indirimlere gidildiğini sözlerine ekledi. Bu yolda ciddi destekler geldiğini fakat kongre ve kulübün satılma süreci bu çalışmaları sekteye uğrattığını ifade etti.

Ahmet dal transferin son gününe kadar umutlarının sürdüklerini ve 3 Ağustos’ta yapılacak kongrenin de sonrasında çalışmaların daha da hızlanacağını aktardı.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un borcunun 60 milyon lira olduğunu fakat bu paranın da sorunları çözmeye yetmediğini ifade etti.

Transfer Yasağı ve Transferler

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a transfer yasağının futbolcularla anlaşılarak sorunu çözmeleri durumunda gelecekte mavi beyazlı kulübün üstüne başka bir ödeme yükü bildirdiklerini de bu yasağı kaldırmanın bir anlamı olmadığını ifade etti. Transfer yasağını kaldırmak için gerekli olan 60 milyon lirayı temin edip bu yasağı kaldırsalar bile en az 30 milyon lira ’da transfer için harcamaları gerektiğini ifade etti. Görüştükleri futbolcuların da olduğunu söylerken herhangi bir hazırlığımız olmadan TFF 1.Lig‘de transfer yasağını kaldırmanın da bir anlamı olduğunu düşünmediğimiz için bu görüşmeleri yapıyoruz dedi. Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un mevcut kadrosunun sezon başındaki ilk peşin hatları da oldukça yüklü bir miktar olduğunu söylerken o miktarın da 20 – 25 milyon lira gibi bir miktar olduğu ifade edildi. Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un borcunun tamamı banka borcu olsa yapılandırma yapılıp ya da ödeme yapılıp transfer yasağının kaldırılacağını ifade eden Ahmet Dal, kulübün borcunun sadece bankaya değil aynı zamanda futbolculara da olduğunu ifade etti.

Ahmet dal, borçlu oldukları futbolcularla görüşmelerin devam ettiğini fakat kulübün ilerleyen zamanlarda daha zor bir duruma düşmesi halinde oyunculara teklif ettikleri bu indirim ve yapılandırmaların da hayata geçirilmesinin çok daha zor olacağını sözlerine ekledi.

Ahmet Dal Son Olarak Değişiklik Kararını da Açıkladı

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un başkanı Ahmet dal konuşmalarında kulübün adını Erzurumspor futbol kulübü olarak değiştireceklerini mevcut logonun ise eski Erzurumspor logosu ile değiştirilebileceğini sözlerine ekledi. Bu hareketin ise öze dönüş ve İade-i itibar yapmak için düşündüklerini sözlerine ekledi.