Erzurumspor Boluspor Maçının Hakemi Belli Oldu

Bu sezon TFF 1.Lig’de hayal kırıklığı yaşayan takımlardan birisi olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor bu hayal kırıklığını kendi yaratan ekiplerden birisi olarak sayılabilir. Bununla birlikte son 2 haftada oynanan maçlardan çıkan sonuçlarla birlikte ilk 6’da kalabilme şansını büyük ölçüde elinde tutan Mavi Beyazlı takım, şansını devam ettirebilmek ve daha da arttırabilmek adına 32’inci haftada Boluspor ile kozlarını paylaşacak. Bu maçın hakemi ise Ömer Faruk Turtay olacak.

Formsuzların Karşılaşması

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısındaki performansını ikinci yarıya taşıyamayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, çok sancılı dönemler geçirdikten sonra iyi bir döneme giriyor olabilir.

Mavi Beyazlı takım önce Balıkesirspor karşısında aldığı galibiyet sonra da bay geçtiği haftada lehine çıkan sonuçlar sayesinde ilk 6’da kalabilme şansını büyük ölçüde arttırdı. Bununla birlikte takımın bu şansı kendi için arttırabilmesi ve tabiri caizse göbeğinin bağını kendi kesebilmesi adına Boluspor karşısında oynayacağı maçtan galibiyetle ayrılması lazım.

Bununla birlikte Bolu temsilcisinin de çok formsuz bir döneminden geçtiğini ve takımın ciddi bir krizin içerisinde yer aldığını dile getirmekte fayda var. Kırmızı Beyazlı takım şu an Erzurum temsilcisinin olduğu yerlerde olabilmenin hesaplarını yaparken bir anda küme düşme hattının üstüne kadar geriledi ve bu durum takım içerisinde ciddi bir kriz yarattı.

Genel olarak bakıldığında en iyi formundan uzak 2 takımın müsabakasında görev yapacak hakem ise Ömer Faruk Turtay olacak. Muhammet Yumak’ın birinci, Burak Cansız’ın ikinci yardımcı hakem olarak görev alacağı maçta Abdullah Volkan Aydın dördüncü hakem olarak bulunacak. Karşılaşmada Ali Rüstem Kurt gözlemci, Bülent Bayazıt, İsmet Keklik, Serkan Atalay ise temsilcilik yapacak.

Bol Sarı Kart

Yeni nesil hakemlerden biri olan Ömer Faruk Turtay, bu sezon toplamda 14 maçta orta hakem olarak görev aldı. 1 Türkiye Kupası, 2 U19 Süper Lig, 2 2.Lig grup maçlarında görev yapan genç hakemin geriye kalan 9 görevi ise TFF 1.Lig’di.

Sezon içerisinde ilk olarak yine Boluspor’un maçında görev yapan Turtay, 3’üncü haftada oynanan Tuzlaspor-Boluspor maçını yönetmiş ve bu maç Tuzla ekibinin 3-1’lik galibiyetiyle sona ermişti. Sezon içerisinde bir kez de Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçını yöneten Ömer Faruk Turtay, 25’inci haftada oynanan müsabakada orta hakem olarak görev yapmış o müsabakada BB Erzurumspor ile Eyüpspor yenişememişti.

Öte yandan genç hakemin yönettiği maçlara bakıldığı zaman sarı kart göstermekten çekinmediği anlaşılıyor. 9 maçta toplam 43 kere sarı kartına başvuran Ömer Faruk Turtay, 1 kere direkt kırmızı kart gösterdi.

2 kere de penaltı noktasını işaret eden genç hakem iki takımın da 2’inci kez maçında görev yapmış olacak. Bununla birlikte bu maçtan çıkacak sonuç iki takım adına da ciddi önem taşıyacak.