ERZURUMSPOR: BU OYUNUNUN SONUCU BÖYLE OLMAMALIYDI

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Trabzonspor karşı sergiledikleri oyunu beğendiğini ve fakat sonucun kendisini üzdüğünü ve böyle olmaması gerektiğini ifade etti. Teknik Direktörü Mehmet Özdilek,  VAR hakemlerine ilişkin ise şöyle cümleler sarf etti: hakemlerin genç olduğunu ve bazı sorunlar yaşadığı söyledi.

Büyük takımlara karşı efor sarf ettiklerini ve bunun için karar alırken daha dikkatli olunması gerektiğine işaret etti. Hakemlerin bu sene epey sayıda gollerini yanlış kararlar sonucunda iptal ettiğine işaret ederek biraz daha hassas olunması gerektiğini bildirdi. Böyle kararların hakemler tarafından verildiğine ve kendisinin müdahale edemediğini de söyleyen Mehmet Özdilek adalet terazisinin hassas ayarıyla oynanmaması ve doğru tercihler yapılmasına işaret etti. 

Oyuna çok ofansif bir kadro ile çıktıklarını ve gayet iyi başladıklarını söyleyen Mehmet Özdilek ilk 15-20 dakika oyun hakimiyetine sahip olduklarını vurguladı. Fakat daha sonra yenilen kötü bir golden dolayı oyun değişikliğine gitmek zorunda kaldığını belirtti. Fakat daha önce bu ofansif oyun anlayışını çalıştıklarını belirten Özdilek yenilen golden sonra daha çok isteyen daha çok gol arayan tarafın Büyükşehir Belediyesporun olduğunu söyledi. Oyuncularını tebrik eden teknik direktör Büyükşehir Belediye Erzurumspor camiasına yakışır bir oyun sergilediklerini belirtti. Takımının oynamış olduğu bu oyundan gelecek adına mutluluk verici ve umutlandırıcı olduğunu söyledi.

Mehmet Özdilek

ERZURUMSPOR BAŞKANI HÜSEYİN ÜNEŞ ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Trabzonspor ve Erzurumspor maçının hakemi erkan özdamarın almış olduğu hatalı kararlar Büyükşehir Belediye Erzurumspor başkanı  hüseyin üneşin tepkisine yol açtı. Başkan üneş: ilk yarıda net bir gol ve penaltımız verilmedi. Bugün VAR’ın başındaki hakem golde aradı aradı bulamadı. Hakemi çağırdı o buldu. O zaman Galatasaray maçında neden İbrahim’e yapılan bu kadar araştırılmadı?” dedi.

VAR HAKEMLERİ ÖNÜMÜZÜ KESİYOR

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Oyuncum gol atma adına ayağını uzatıyor. Birbirine teması var. Topa rakip dokunduktan sonra hamlesi var. Saygı duyuyorum. Yapacak bir şey yok ama bunlar hep bize karşı yapılıyor. Bu bizi üzüyor. Hep bunlarla karşılaştığımız için zaman zaman canımız yanıyor. Kazansak da kaybetsek de savaşarak yapmaya çalışıyoruz. Bugün zaman zaman hızımızı hem Trabzonsporlu oyuncular hem de hakem kesti” ifadelerini kullandı.