Erzurumspor

Erzurumspor Çift Antrenman Yaparak Hazırlanıyor

Posted by

TFF 1. Lig’de şampiyonluk adına mücadele veren Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü, uzun karantina arasının ardından, antrenmanlarına başladı.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle uzun bir süredir takım antrenmanı yapamayan spor kulüpler, liglerin 12 Haziran sonrası başlamasının kararının ardından programlarını yapmışlardı. Fakat tedbir amaçlı olarak yapılan koronavirüs testlerinin sonucunda Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü’nde 11 kişide pozitif vaka çıkmış ve kulüp bu sonuçla şaşkınlığa uğramıştı.

Erzurumspor’un tüm tesisleri bu süreçte karantinaya alınırken, sporcular ise 5 günlük tedavinin ardından iyileştiler.

Mehmet Özdilek’ten Açıklama

Aranın ardından ise tekrardan antrenman programlarını hazırlayan BB Erzurumspor Kulübü, günde iki idman yaparak çalışmalarına başladı.

Koronavirüs sürecinde her spor kulübünden daha fazla kaybı bulunan mavi beyazlılar, bu dönemde ekstra bir çalışma sergileme peşine düştüler. Günde iki idman yaparak hazırlık yapan Erzurum temsilcisi, idmanlarını da Mehmet Özdilek gözetiminde gerçekleştiriyor.

Takımın durumuna ilişkin açıklama yapan Teknik Direktör Mehmet Özdilek de zorlu bir süreçten geçtiklerini söyledi. Yaşanan salgın travması ile beraber, kulüp tesislerinde hazırlıkların da aralıksız sürdüğünü ifade etti. Oyuncuların salgın endişesini yavaş yavaş da olsa attıklarını vurgulayan teknik adam, moral ve motivelerin de çok iyi olduğuna dikkat çekti.

Güncel Yazılar