ERZURUMSPOR DEPLASMANDA KUPA İÇİN TER DÖKECEK

Ziraat Türkiye Kupası maçları kaldığı yerden devam ederken bugün, 14 Ocak Perşembe günü saat 18.45’te Erzurumspor Alanyaspor ile karşı karşıya gelecek. Deplasmanda oynanacak olan maç için Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı kazanmak için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Teknik direktör Mesut Bakkal bugün eski takımı Aytemiz Alanyaspor‘a karşı oynayacak. Yeni takımı Erzurumspor ile deplasmanda sahaya çıkacak ve çeyrek finale yükselebilmek için var güçleri ile öğrencileriyle efor harcayacak. Erzurumspor maçı kazanmaktan başka şansının olmadığını biliyor.

Yeni tip koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle Ziraat Türkiye Kupası elemeleri artık tek maç eleme usulü ile oynanıyor. Tüm dünyayı kasıp kavuran ve bir anda farklı bir yaşam stiline zorlayan bu salgın spor camiasını da çok fazla etkiledi.

Artık maçlar tek maç eleme usulüne göre oynanıyor bu yüzden maçı kazanan takım tur atlarken kaybeden takım da kupa serüvenine veda etiyor. Büyükşehir Belediye Erzurumspor kupaya veda etmemek ve çeyrek finale yükselmek için bugün, 14 Ocak Perşembe günü oynanacak olan maçı kazanmak için Alanyaspor’un sahasında ter dökecek.

ERZURUMSPOR MAÇA HAZIR

Mesut Bakkal eski takımına karşı oynayacağı bu maç için yeni takımı Erzurumspor’u iyice hazırladı. Teknik direktörleri yönetiminde son hazırlıklarını yapan Erzurumspor ekibi Alanya’ya geçtiler. Orada son bir antrenman yaparak maça tam anlamıyla hazır olacaklar.

Süper Lig maçlarından umduğunu bulamayan Erzurumspor çareyi teknik direktör yenilmekte bulmuştu. Mesut Bakkal yönetiminde Erzurumspor maç kazandı fakat yine istenilen performansı ve ivmeyi yakalayamadı. Bunlar hemen olacak şeyler değil tabii fakat bir sonuç görmek ve Süper Lig’de kalıcı olmak istiyorlar.

Dün ve bugün Ziraat Türkiye Kupası eleme maçları oynanıyor. Son 8 takımın yani çeyrek finalin arasına girmek için Erzurumspor sahada kıyasıya bir mücadele edecek ve ter dökecek. Maçı kazanmak için deplasmana gidiyorlar. Moral, motivasyon ve fiziken de maça hazırlar.

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

Ziraat Türkiye Kupası eleme maçları devam ederken bugün, 14 Ocak Perşembe günü Aytemiz Alanyaspor – Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşı karşıya gelecek. Maç Aytemiz Alanyaspor’un sahasında oynanacak ve saat 18.45’te başlayacak.

Maçı kendi saatinde canlı olarak A Spor üzerinden izleyebilirsiniz.