Erzurumspor Dışarıyı Sevmiyor

TFF 1.Lig’in 22’inci haftasında ligin kendi adına kaderini belirleyebilecek maçlarından birisi olan Bandırmaspor maçına çıkacak olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, aynı puanla zirveyi paylaşan Ümraniyespor ve Ankaragücü’nden sonra sahaya çıkacak ancak Erzurum temsilcisinin dikkat etmesi ve değiştirmesi gereken bir performans var. Bu sezon dış sahada oynadığı maçlarda hiç ama hiç iyi bir performans gösteremeyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Bandırmaspor karşısında bu durumu değiştirmek istiyor.

Erzurumspor Kritik Deplasmanda

Geçtiğimiz sezon veda ettiği Süper Lig’e yükselebilmek hayalleriyle başladığı TFF 1.Lig’in ikinci devresinde oynadığı 2 maçta da sahadan beraberlikle ayrılarak 4 puan kaybeden Büyükşehir Belediye Erzurumspor, bu maçlardan galip gelebilmiş olsaydı zirvede yer alan Ümraniyespor ve ortağı Ankaragücü ile aynı puanda olacaktı.

22’inci hafta müsabakası öncesinde zirvenin 4 puan gerisinde olan ve daha da geriye düşmek, zirveden kopmak istemeyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Bandırmaspor karşısında oynanacak maçta bir kez daha hata yapmamak ve galibiyetle haftayı kapatmak niyetinde.

Ancak bu bağlamda Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un önünde kendi dış saha performansının engel olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu sezon dış sahada oynadığı 9 maçın sadece 2’sinden galip ayrılabilen ve 4 beraberlik ile 3 mağlubiyet alan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, 9 maçta 7 gol atabildi ve kendi kalesinde 10 gol gördü.

Dış saha tablosuna bakıldığında ligin dış sahada en iyi performans gösteren 10 takımı arasında bile yer almayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un bu performansı Bandırmaspor karşısında Erzurum temsilcisi adına büyük bir problem olabilir.

Bandırmaspor Da İyi Değil

Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile Bandırmaspor arasında oynanacak maç hem ligin hem de Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un sezonun geriye kalan maçlarındaki dinamiklerini değiştirebilecek nitelikte bir maç.

Erzurum temsilcisinin dış sahadaki performansı gerçekten iyi değil ve bu durum zaten özellikle ilk yarıda rakiplerinden daha az üst üste puan kayıpları yaşamış olmasına rağmen genel performansı da iyi olmayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u derinden etkiledi.

Bununla birlikte 23 Ocak 2022 Pazar günü kendi sahasında Erkan Sözeri ve öğrencilerini kendi sahasında ağırlayacak olan Bandırmaspor’un da iç sahada hiç iyi performans gösteremediğini söylemek yanlış olmaz.

Öyle ki, bu sezon kendi sahasında 10 maça çıkan Bandırmaspor, bu maçların sadece 5’inden galip ayrılmayı başarabildi ve 1 maçtan da beraberlikle ayrıldı. Diğer 4 maçın tamamında sahadan mağlup ayrılan Balıkesir temsilcisi, kendi sahasında oynadığı son iç saha maçında küme düşme hattında yer alan Denizlispor’a 3-0 öne geçtiği maçta 4-3 mağlup olmuştu.

İç sahada oynadığı 10 maçta 16 puan toplayarak, ligde bu alandaki en iyi 12’inci takım olabilen Bandırmaspor’un bu kötü performansı Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un kötü dış saha performansı da düşünüldüğünde futbolseverleri ve iki takımın taraftarlarını oldukça ilgi çekici bir maç beklediğini söylemek yanlış olmaz.