Erzurumspor FK Derin Bir Nefes Aldı

TFF 1. Lig’de düşme adayları arasında adı geçen Erzurumspor FK, son oynadığı maçta Denizlispor’u deplasmanda yenerek derin bir nefes aldı.

2021 22 futbol sezonunda play off oynayıp da adeta Süper Lig’in kıyısından dönen Erzurumspor FK, 2022 23 futbol sezonuna en azından taraftar bazında yine büyük beklentilerle girmişti ama sezon öncesinde takımın ciddi sorunları mevcuttur aslında.

Erzurumspor FK

Erzurumspor FK Transfer Yapamadı

2022 23 futbol sezonu öncesinde borçları nedeni ile transfer tahtası kapalı olan takımda yönetim bu sorunun giderileceğini ve takımın takviyelerle sezona başlayacağını ifade etmişti. Ancak zaman geçtik, hazırlık kampları başladı ve Erzurumspor yönetimi transfer tahtasını açamadı. Hazırlık döneminde oynanan hazırlık maçlarında takımın eksiklikleri net şekilde görülüyordu aslında. Erzurumspor takımı çok kırılgan bir görüntü çiziyor, kazanması gereken maçları kazanamıyor, skoru tutamıyordu. Bu süreçte ise taraftara hala transfer tahtasının açılacağı bilgisi veriliyordu.

Hazırlık maçları sırasında lt lig ekiplerine karşı öne geçmesine rağmen skoru tutmayı başaramıyordu. Örneğin 2. Lig ekibi olan Erzincan karşısında çok zor durumlara düşmüştü Erzurum ekibi. Buna karşılık teknik heyet ise o dönem endişeye gerek olmadığını, takımın çok yoğun bir antrenman temposuna sahip olduğunu ve kırılgan görüntünün bu yorgunlukla alakalı olduğunu belirtiyordu. Bir de iddiası vardı teknik heyetin o dönem. Ligler başladıktan 2 ay sonra Erzurumspor FK’nin fizik kondisyonu en üst seviyeye çıkacak ve bunun bir sonucu olarak da ligin en mücadeleci, en çok koşan ve en zor yenilen takımı Erzurumspor FK olacaktı.

Sonuç olarak Erzurumspor FK, tek bir transfer dahi yapamadan lige başladı. İlk haftalarda biraz dirençli bir takım görüntüsü çizilmiş olsa da sonrasında üst üste mağlubiyet serileri geldi. Sezon başından beri kendisine verilen hiçbir vaadin yerine getirilememesi sonrasında ise yavaş yavaş taraftar da sırtını dönmeye başladı takım. Zira transfer tahtasının açılamaması bir yana, transfer yapılaması dahi takımın play off mücadelesi verecek kadar iyi bir takım olduğu iddia edilmişti teknik heyet tarafından. Gerçi sezon öncesinde röportaj veren oyuncularda golcü Eren Tozlu, zor bir sene geçireceklerinin belirtmişti. Onca vaadin boşa çıkmasının ardından ilk yarının sonunda Erzurumspor FK düşme hattının hemen üzerinde yer alırken taraftar da teknik ekibe tepki göstermeye başlamıştı.

Hakan Kutlu Göreve Geldi

Erzurumspor FK, ligin ikinci devresinde de ilk bıraktığı yerden aynen devam etti. Takımdaki kötü gidiş sonrası yeni yılın ilk ayının bitmesinin ardından teknik ekip ile yollar ayrıldı ve Hakan Kutlu göreve geldi Erzurumspor FK’de. 51 yaşındaki teknik adam ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı ancak Erzurumspor FK, ancak sonrasında ise depremler nedeniyle herhangi bir maça çıkmamıştı takım mart ayına kadar. Yeni hocası ile ilk maçında sahasında Keçiörengücü’ne 1 0 yenilen takım, ikinci maçta ise Denizlispor‘u yenerek yeni hocası ile çok kritik bir galibiyet elde etmiş oldu.