Erzurumspor FK Düşme Korkusunu Atlattı

TFF 1. Lig’de sezona çok kötü şartlar altında başlayan ve küme düşme adayları arasında adı geçen Erzurumspor FK, düşme korkusunu artık geride bıraktı.

Erzurumspor FK Transfer Tahtasını Açamamıştı

2021 22 futbol sezonunda play off yaparak seyircilerini heyecanlandıran ve o dönemki adı ile B B Erzurumspor olan takım 2022 23 futbol sezonuna borçları nedeni ile transfer tahtası kapalı olarak başlamıştı. Sezon öncesinde genel kurul kararı ile B B Erzurumspor olan ismini Erzurumspor FK yapan takım transfer tahtasının açılması için çalışıldığını açıklamıştı. Fakat geçen zamana rağmen Erzurumspor FK transfer tahtasını açmayı başaramadı ve takım 2022 23 futbol sezonu yaz kampına takıma tek bir takviye dahi yapamadan gitti.

2021 22 futbol sezonunda play off gören taraftarlar 2022 23 futbol sezonu için de Süper Lig hayali kuruyordu aslında ama tabiri caizse evdeki hesap çarşıya uymadı ve tek bir takviye dahi yapamadan hazırlık kampına giden Erzurumspor FK, buradaki hazırlık maçlarında ortaya koyduğu performansla büyük hayal kırıklığı yarattı. Bu süreçte taraftarın transfer baskısı karşısında transfer tahtasının açılacağı açıklamaları gelmeye devam etti ama transfer sezon kapanırken Erzurumspor FK’nin de transfer tahtası hala kapalıydı ve takım ligde tek bir takviye dahi yapamadan girmiş oldu böylelikle.

Hazırlık maçlarında alt lig ekiplerine karşı bile çok kırılgan bir yapıdaydı Erzurumspor FK. Takımın teknik patronu Muzaffer Bilazer o dönem yaptığı açıklamalarda bu kırılganlığı yoğun antrenman programlarına bağlıyor ve lig başladığında bu sert antrenmanların meyvelerini toplayacaklarından bahsediyordu. Özellikle çok kolay gol yenmesi hazırlık maçlarının en büyük problemi olarak göze çarpmıştı ve bir anlamda perşembenin gelişi çarşambadan belliydi ama teknik heyet ligin en dirençli takımı olacakları konusundaki ısrarını sürdürdü. TFF 1. Lig başladığında haklı çıkan teknik heyet değil de taraftar olmuştu ama Erzurumspor FK’de. Takım kötü oynuyor, pozisyon bulamıyor ve aksine, çok kolay pozisyon veriyordu. Zaten kısa süre sonra da gelen kötü sonuçlarla berabere ligin düşme hattına kadar indi Erzurumspor FK.

Erzurumspor FK

Hakan kutlu Göreve Geldi

Alınan kötü sonuçların ardından Şubat ayında yollar ayrıldı Muzaffer Bilazer ile ve Hakan Kutlu Erzurumspor FK’nin yeni teknik direktörü oldu. Yeni teknik adam da kötü gidişe dur diyemedi aslında ama Yeni Malatya ve Adanaspor’un depremler nedeni ile ligden çekilmesi sonrasında ligden düşecek takım sayısının ikiye düşmesi ve Denizlispor’un çok kötü durumda olması sayesinde Erzurumspor FK, hem aldığı hükmen galibiyetle hem de Denizlispor’u mağlup etmesi ile rahat bir nefes aldı ve düşme korkusunu atlattı. 27 maç sonunda topladığı 25 puanla ligde 14. sırada yer alıyor Erzurum ekibi. Denizlispor’un 17, Gençlerbirliği’nin 21 puanda olması sebebi ile düşme hattı ile arasında 2 maçlık bir puan farkı var şu anda Hakan Kutlu’nun takımının.