Erzurumspor FK Güç Çalışıyor

Geride kalan 2021 22 futbol sezonunda Süper Lig’e yükselme şansını son anda kaçıran ve Play off’ta İstanbulspor’a elenen Dadaşlar son sürat yeni sezona hazırlanıyor. Gelişmelere bakılırsa 2022 23 futbol sezonu Erzurumspor FK için her anlamda oldukça zor bir sezon olacak.

Transfer Tahtası Kapalı

Geçen sezon ligin iddialı takımlarından olan Erzurumspor FK bu sene o kadar da iyi bir performans gösteremeyebilir. Kulübün borçları nedeniyle transfer tahtası kapalı ve tüm çabalara rağmen şu ana kadar gerekli para toplanamadığı için transfer tahtası açılamadı ve transfer sezonunun sonlarına gelinirken Erzurumspor FK henüz kadrosuna takviye yapamadı. Diğer yandan Erzurumspor FK’nin rakipleri ise Erzurum’un tam aksine kadrolarını geçen yıla kıyasla güçlendirdiler. 2021 22 futbol sezonunda Süper Lig’den düşen takımların tekrar Süper Lig’e dönmek için büyük bir çabası var. Özellikle Çaykur Rizespor ve Göztepe takımlarına çok ciddi takviyeler yaptılar ve bu sene mutlak suretle ilk iki sırada yer almak istiyor bu iki takım. Erzurumspor mevcut haliyle bu iki takım ve benzeri kulüplerle başa çıkabilecek bir takım izlenimi vermemekte.

Erzurumspor için bir ikinci can sıkıcı konu ise hazırlık maçlarında alınan kötü skorlar. Özellikle rakiplerine çok kolay pozisyon verdiği için eleştirilen Erzurumspor hazırlık maçlarında öne geçtiği anlarda bile skoru korumakta çok zorlandı. Tüm bu olumsuzluklara karşılık Erzurumspor teknik direktörü Muzaffer Bilazer ise oldukça rahat ve takımına çok güveniyor.

Hazırlık maçlarındaki olumsuz sonuçları ve ikinci yarılarda oyundan düşülmesinin yapılan antrenmanların ağırlığına bağlayan Muzaffer Bilazer, lig başladığında özellikle sezonun ilk yarısının ortalarından itibaren bu yoğun çalışmaların meyvelerini toplayacaklarına ve Erzurumspor’un TFF 1. Lig’in en dirençli takımı olacağına inanıyorum. Hazırlık kampı boyunca teknik taktik kadar kondisyon antrenmanlarına da ağırlık veren takımda antrenmanlar çok yorucu geçiyor ve antrenman sonunda bazı oyuncuların sahada çıkarken bile zorlandıkları görünüyordu.

Erzurumspor FK

Erzurumspor FK Güç Depoluyor

Hazırlık kampında kondisyon antrenmanlarına böylesine ağırlık veren Eruzurmspor FK’de bu düzen kamp sonrasında da değişmedi. Ligin başlamasına sayılı gümler kala hala kuvvet antrenmanlarına ağırlık veren takım maç toplantısı ve taktiğinden arta kalan zamanlarda güç çalışmaya devam ediyor. Erzurumspor resmi Twitter hesabından paylaşılan görüntülerde oyuncuların sık sık salonda ağırlık çalıştıkları görülüyor.

Bu durum bazı taraftarların tepkisine neden olsa da teknik sorumlu Muzaffer Bilazer kendisinden ve antrenman programından son derece emin. TFF 1. Lig’in şifresini fizik kondisyon ve güç olarak açıklayan hoca Erzurumspor’un ligin sürpriz takımı olacağı görüşünde. Ama sosyal medyada antrenman fotoğraflarına gelen yorumlara bakılırsa taraftarın Muzaffer Bilazer’in talep ettiği sabrı göstermesi pek de olası durmuyor. Hazırlık maçlarındaki kötü futbol ve kötü sonuçlar sonrasında taraftarı desteğini alabilmek için kısa sürede iyi sonuçlar alınması gerekiyor. Bu sene her yönüyle Erzurumspor FK için zor bir sezon olacak gibi duruyor.