Erzurumspor FK İzmir’den Puanla Döndü

Erzurumspor FK TFF. 1. Lig’de 2022 23 futbol sezonunun 2. maçından da beraberlikle ayrıldı. Geçen hafta kendi sahasında Pendikspor ile 0 0 berabere kalan Dadaşlar bu hafta da İzmir’de Göztepe deplasmanında 1 0 geride düşmelerine rağmen maçtan kopmadılar ve 81. dakikadaki penaltı golüyle bu zor deplasmandan 1 puanla döndüler.

Göztepe Net Favoriydi

2021 22 futbol sezonunda Süper Lig’de mücadele eden Göztepe sürpriz sayılabilecek şekilde küme düşmüş ve taraftarlarını üzmüştü. Bu sene mutlak suretle Süper Lig’e dönmek isteyen takım ayrıca yakın zaman önce hisselerinin %70’ini de Danimarkalı bir şirkete satarak Türkiye’de ilk kez yabancı birinin bir Türk takımının başkası olmasına vesile olmuştu. Tüm planlarını seneye Süper Lig’de yer alıp sonrasında da Avrupa kupalarına katılma mücadelesi vermek üzerine yapıyor. Bu anlamda transferde çok ciddi isimleri kadrosuna katan İzmir ekibinde özellikle Emre Çolak ve Ali Akman transferleri oldukça ses getirmiş ve sonrasında ise alınamaz denilen Isaac Atanga da kadroya katılmıştı.

Erzurumspor FK ise transfer tahtasının kapalı olması nedeniyle sezona transfer yapamadan girmişti. Geçen sene play off oynamaya hak kazanıp da İstanbulspor’a elenerek Süper Lig’in kıyısından dönen Dadaşlar için bu sezon, geçen yıla kıyasla çok daha çetin bir sezon olacak gibi görünüyor. Buna rağmen hazırlık maçlarında çizilen kötü görüntü lige yansımadı ve Erzurumspor iki maçta 2 puan toplamayı başardı. Özellikle maç öncesinde Göztepe’nin mutlak favori olarak görüldüğü düşünülürse İzmir deplasmanından üstelik de 1 0 geriye düşüldükten sonra alınan 1 puan oldukça kıymetli.

Göztepe taraftarının rahat bir galibiyet hatta fark beklediği maçta Erzurumspor FK ortaya koyduğu performansla taraftarlarını mutlu etmeyi başardı. Göztepe taraftarının maç sonu yaşadığı mutsuzluk da aslında Erzurumspor FK için deplasmanda alınan bu bir puanın değerini gösteren önemli bir doneydi.

Erzurumspor FK

Erzurumspor FK Fizik Gücüyle Beğeni Topluyor

Sezon başı hazırlık kampında oynadığı hazırlık maçlarında ortaya koyduğu kötü futbol ve aldığı kötü sonuçlar sonrası takıma yönelik eleştirilerin abartı olduğunu vurgulamıştı Muzaffer Bilazer. Hazırlık kampı boyunca sezon boyu dirençli bir takım yaratabilmek amacıyla takıma aşırı kondisyon yüklediklerini, bunun meyvelerini lig başlayınca toplayacaklarını belirten Muzaffer Hoca’yı zaman haklı çıkarmış gibi görünüyor. Erzurumspor FK, oyun olarak hazırlık maçlarının üzerine çok da bir şey koyamadı belki. Topu yine rakibe bırakıp topun arkasına geçip savunma yapıyor Dadaşalar ancak bunu yaparken rakiplerine pek pozisyon vermedikleri gibi aynı zamanda kazandığı toplarla da direkt paslarla hücuma geçiyor.

Bir İngiliz takımı görüntüsü çizen Erzurumspor göze hoş gelen bir futbol oynamıyor belki ama ikili mücadelelerde rakiplerini adeta eziyor ve 90 dakika boyunca diri kalmayı başarabiliyor. Zaman geçtikçe hücumun zenginleşeceğini varsayarsak beklenenden çok daha iyi bir Erzurumspor FK görecek gibi duruyor Erzurum taraftarı.