Erzurumspor FK Nihayet Galip

TFF 1. Lig’de sezona kötü başlayan ve zor günler geçiren Erzurumspor FK nihayet galibiyetle tanışmayı başardı. Denizlispor karşısında ilk yarının uzatma dakikalarında bulduğu golle 1 0 öne geçmeyi başaran takım bu skoru ikinci yarıda da korumayı bildi ve bu seneki ilk 3 puanını hanesine yazdırdı. Denizlispor ise bu mağlubiyetle birlikte bu sezon 5. kez mağlup olmuş ve ve 7 maç sonunda sadece 2 puana sahip olarak ligin dibine demir attı.

Denizlispor 10 Kişi Kaldı

Erzurumspor FK bu galibiyeti aldı almasına ama aslında bu maç da gelecek adına iyi sinyaller içermiyor Erzurumspor FK için. Bir kere Denizlispor zaten bu maç öncesine kadar çıktığı 6 maçta 1 kez berabere kalırken geri kalan 5 maçı kaybetmişti. Ayrıca Denizlispor takımı maçın henüz 10. dakikasında kırmızı kart görerek sahada 10 kişi kaldı. Erzurumspor FK, 80 dakika boyunca karşısında 10 kişi mücadele eden bir takıma karşı ilk yarının uzatmalarında bulduğu golle 1 0 galip gelebildi. Her ne kadar maçta 3 puan alınmış olsa da ve bu 3 puan Erzurumspor takımını ligde biraz olsun üst sıralara çıkartıp düşme hattından kurtarsa da gelecek adına ciddi endişeler duyulması hala çok normal.

Ligde Erzurumspor gibi zor günler geçiren bir diğer takım olan Denizlispor ise bu maçın ardından moral olarak da dibe vurmuş durumda. Ligin dibinde yer alan takım bu maçı bir çıkış maçı olarak görüyordu. Böylesine bir hedef maçında henüz 10 dakikada 10 kişi kalınması ile tüm haftanın hazırlığı adeta 10. dakika itibarı ile boşa gitmiş oldu. Oysaki geçen hafta aldıkları 1 puanın ardından 3 maçlık yenilgi serisi sona ermiş ve bu maçla birlikte de puan ya da puanlar serisinin başlaması hedeflenmişti. 10. dakikada Leo Schwechlen‘in gördüğü kart camiayı tam anlamıyla depresyona soktu.

Erzurumspor FK

Erzurumspor FK İyi Sinyaller Vermiyor

Sezon başında transfer tahtasının kapalı olması nedeniyle hiçbir transfer yapamayan, transfer tahtasını açmak için çalışıldığı söylenmesine rağmen transfer tahtası açılamayan Erzurumspor’da tek değişim takımın adının B B Erzurumspor yerine Erzurumspor FK olarak güncellenmesi olmuştu. Hazırlık maçlarında çok kötü skorlar alan, kötü oyunlar ortaya koyan Erzurumspor FK’de teknik ekip çok sıkı ve yorucu antrenmanlar yaptıklarını, kuvvet antrenmanlarına önem verdiklerini ve sahadaki kötü görüntünün sebebinin bu antrenmanlar olduğunu belirterek ligin başlamasından birkaç hafta sonra takımın fizik kondisyon olarak zirveye çıkacağını belirtmişti. Teknik ekibin işaret ettiği zamanlara gelinmiş olsa da Erzurumspor FK takımı vadedildiği kadar dirençli, güçlü bir izlenim vermiyor seyircisine. Bu 3 puan her ne kadar Erzurumspor FK takımına derin bir nefes aldırmış olsa da eğer hızlı bir toparlanma eğilimine girilemezse birkaç hafta sonra Erzurum takımı kendini yine düşme potasında bulabilir.