Erzurumspor FK Taraftarı Endişe Duyuyor

Erzurumspor FK taraftarı sezon sonunda takımın küme düşeceğine dair artık ciddi anlamda endişe duymaya başladı. Sezon başından beri taraftara verilen hiçbir söz tutualamdı ve takımın sahada ortaya koyduğu performans da ciddi bir hayal kırıklığına neden oldu. Yani kimse 2021 22 futbol sezonundakine benzer bir başarı beklemiyor olsa da sezon öncesinde konuşulanlar ile bugün gelinen nokta arasında adeta uçurum var. Bugün Erzurumspor Fk takımı küme düşme adayları arasında gösteriliyor dahası sahadaki oyuna bakılırsa en güçlü aday da Erzurumspor gibi duruyor küme düşmek için.

Sezon Başında Ne Olmuştu?

2021 22 futbol sezonunda play off oynamıştı o dönemki adıyla B. B. Erzurumspor takımı. Play off’ta İstanbulspor’a elenerek 2021 22 futbol sezonunu resmi olarak noktalamıştı ki İstanbulspor da zaten sonrasında Süper Lig’e yükseldi. 2022 23 futbol sezonu öncesinde B. B. Erzurumspor takım taraftarlarını büyük bir sürpriz bekliyordu. Ödenemeyen borçlar nedeniyle takımın transfer tahtası kapatılmıştı ve bu şartlar altında B. B. Erzurumspor takımının yeni sezon öncesi transfer yapması mümkün değildi. B. B. Erzurumspor yönetimi ise bu sorunu çözeceklerini ve transfer tahtasını açacaklarını belirtmişti.

Transfer dönemi sonuna kadar bir umut bekledi B. B. Erzurumspor taraftarı ne var ki verilen söz yerine getirilemedi ve B. B. Erzurumspor takımı transfer tahtasını açamadığı için hiçbir transfer yapamadan girdi yaz kampına. Yaz kampı boyunca hazırlık maçlarında çok kötü sonuçlar aldı B. B. Erzurumspor dahası oynanan oyun da çok kötüydü. Takım sahada son derece kırılgan ve yorgun görünüyordu, o kadar ki bir alt ligde yer alan takımlar karşısında oynana hazırlık maçlarında bile skorlar korunamadı, B. B. Erzurumspor çok kolay goller yedi. Bu süreçte taraftarın tepkisi zaten başlamıştı ama teknik adam Muzaffer Bilazer sahadaki görüntünün sebebinin yoğun antrenman programları olduğunu belirtmişti. Teknik adamın iddialarına göre takım çok ağır idmanlar yapmış bunun sonucunda da normal olarak bitkin düşmüştü ama ligler başladıktan sonra ekim ayının ortasından itibaren kondisyonları tavan yapacak ve B. B. Erzurumspor takımı ligin en zor yenilen ekibine dönüşecekti. Taraflar bir umut bunu da bekledi ve bu arada transfer tahtasını açamayan yönetim aldığı bir kararla B. B. Erzurumspor olan kulüp adını Erzurumspor FK yaptı.

Erzurumspor FK

Erzurumspor FK Ligin En formsuz Takımı

Sezona Erzurumspor FK olarak giren takım ilk haftalarda biraz umut verse de sonrasında büyük bir düşüşe girdi. Sezon öncesinde teknik adam Muzaffer Bilazer’in vaadi de boş çıktı. Ekim ayının sonuna gelindiğinde Erzurumspor FK’de değişen hiçbir şey yoktu. Bugün gelinen noktada Erzurum ekibi ligin en kolay deplasmanlarından birine dönüşmüş durumda. Yine ligin en kolay ve en çok gol yiyen takımlarından biri de onlar dahası hücum anlamında da ortaya neredeyse hiçbir şey koyamıyor mavi beyazlı ekip.