Erzurumspor FK Zor Günler Yaşıyor

Geçen sezon Süper Lig’in kıyısından dönen Erzurumspor FK bu sene ligde sıkıntılı günle geçiriyor. Aslında bu günlerin geleceği hazırlık kampında da belliydi ama o dönem yöneticiler boş vaatlerle taraftarı oyaladı. Hatırlanacağı üzere hazırlık maçlarında Erzurumspor FK çok kötü bir performans ortaya koymuş ve çok kötü sonuçlar almıştı bacak o dönem teknik ekip bunu antrenman programının yoğunluğuna bağlamış ve ligin farklı olacağını iddia etmişti. Gelinen nokta teknik ekibi değil de taraftarı haklı çıkarmış gibi duruyor.

Erzurumspor FK

Erzurumspor FK Transfer Yapamamıştı

Sezona girerken transfer tahtası kapalı olan takımda yönetim, transfer tahtası açabilmek için tüm imkanları zorlayacaklarından bahsetmişti. Erzurumspor taraftarı ilk hayal kırıklığını burada yaşadı. Son ana kadar transfer tahtasının açılacağı ve takımın gerekli takviyeleri yapacağı inancına sahip olan taraftarlar, transfer yapılmadan başlanılan bir sezonun gerçeğily yüzleşti. Hazırlık maçlarında alt lig takımlarına karşı öne geçtiği maçlarda dahi skoru korumakta zorlanan takımın transfere ihtiyacı olduğu çok açıktı aslında. Buna rağmen transfer tahtasının açılması için gereklli çabanın gösterilip gösterilmediği tartışmaya hala açık bir konu.

Hazırlık maçlarında alınan kötü sonuçlar karşısında hem transferi hem de sezona dair endişelerini dile getiren taraftarları yatıştırmak ise takımın teknik sorumlusu Muzaffer Bilazer‘e düşmüştü. Muzaffer Hoca özellikle de bir alt lig takımı olan Erzincanspor karşısındaki 2 2’lik skor ve oyunu yorgunluğa bağlamıştı. Bu maç sırasında ve maçın ardından sosyal medyada ortalığı adeta yangın yerine çevirmişti Erzurumspor FK taraftarı. Muzaffer Bilazer ise o dönem yapılan antrenmanların dozajı ve yoğunluğundan dem vurmuş, çok yoğun fizik kondisyon antrenmanları yaptıklarını ve takımın bu sebeple yorgun olduğunu belirtmişti. Sezonun başlaması ile birlikte özellikle eylül sonuna doğru Erzurumspor’un fizik kondisyon olarak ligin en iyi takımı olacağını iddai etmişti Erzurum teknik heyeti. Bu vaatlerin ardından Erzurum taraftarı bir kez daha umutlansa da aslında içten içe herhes sezonun Erzurum için zor geçeceğini biliyordu.

Lig Başladı Taraftar Haklı Çıktı

TFF. 1. Lig’in başlamasıyla birlikte teknik ekip ile taraftar arasındaki görüş ayrılıklarında haklı olanın taraftar olduğu ortaya çıktı. Eruzurmspor ilk haftalarda dirençli bir takım imajı çizse de sonrasında bu imaj da kayboldu. Topu rakibe vererek kazandığı topları direkt paslarla kontra hücumlar üretmeyi planlayan takıma kısa sürede önlem almayı başardı ligin diğer ekipleri ve Erzurumspor ilk 2 3 haftanın ardından ligin alt sıralarına doğru gerilemeye başladı. Bugünden bakacak olursak son 5 lig maçında sadece 1 kez galip gelebildi Erzurumspor takımı ve aslında o galibiyet sayesinde şu an düşme hattında değil de 13. puanla hemen üzerinde yer alıyor o hattın. Fakat kazanamama sorunu devam ederse takımın yakında düşme hattında yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.