Mehmet Özdilek

Erzurumspor Hocası Mehmet Özdilek Konuştu

Posted by

TFF 1. Lig’de mücadele eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor ekibinin Teknik Direktörü Mehmet Özdilek çarpıcı açıklamalara imza attı.

BB Erzurumspor ekibinde gerçekleşen Kovid-19 testi sonucunda, 4 futbolcu, 1 teknik heyet, 1 A Takım personeli ve 5 kulüp çalışanında olmak üzere toplam 11 kişide koronavirüse rastlandı. Tedavilerine başlanan kişilerin ardından tedbir gereği şüpheli 12 kişi de hastaneye sevk edildi.

Erzurumspor Kulübü Tesisleri ise bu süreçte İl Sağlık Müdürlüğü tavsiyeleri üzerine 14 günlük karantinaya alındı. Ayrıca kapatılan tesislerdeki futbolcular, teknik heyet ve kulüp çalışanlarından oluşan 60 kişi de yine karantinaya alınanlar arasında yer aldı.

Çok Ciddi Bir Travma

Bu süreçte karantina altında olan Teknik Direktör Mehmet Özdilek de, konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Takımının çok ciddi bir travma geçirdiğini ifade eden çalıştırıcı, yaşadıklarını anlatmanın ise çok zor olduğunu belirtti.

Bu yaşananları hiçbir teknik direktörün, sporcunun ya da kulübün de yaşamasını istemeyeceğini söyledi. Takımı yöneten kişi olarak elden hiçbir şey gelmemesinin ve çaresiz kalmanın da ne kadar kötü olduğuna değindi.

Testlerinde pozitif çıkan teknik ekip çalışanının eşinin hamile olduğunu ve bir sporcunun ise eşinin 4 gün sonra doğum yapacağını belirten teknik adam, travmanın ciddiyetine de dikkat çekti.

35 yıllık kariyeri sürecinde ise futbolun, insan sağlığını etkileyeceği dönemlerde oynanmasının doğru olmadığını da gördüğünü özellikle belirtti.

Güncel Yazılar

 

Comments are closed.