Erzurumspor Kendine Geldi

TFF 1.Lig’in ikinci yarısında oynadığı maçların hiçbirini kazanamayan ve bu nedenle Teknik Direktör değişikliğine giden Büyükşehir Belediye Erzurumspor, yeni Teknik Direktörü Yücel İldiz ile ilk maçına çıktı. Erzurum temsilcisi, kendi sahasında konuk ettiği Manisa FK karşısında sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrılarak, Ümraniyespor’un da puan kaybettiği bir haftada puan farkını eritme şansı yakaladı.

İyi İş

Geçtiğimiz sezon veda ettiği Süper Lig’e geri dönebilmek adına mücadele veren Büyükşehir Belediye Erzurumspor, TFF 1.Lig’in ikinci yarısında oynadığı maçların hiçbirisinde sahadan galip ayrılamamıştı.

Mavi Beyazlı ekip, bu nedenle sezona başladığı Teknik Direktör Erkan Sözeri ile yollarını ayırmış ve uzun bir arayıştan sonra Yücel İldiz ile anlaşmaya vardığını açıklamıştı. Yeni teknik direktörüyle resmi imzayı attıktan sadece 6 gün sonra sahaya çıkan Büyükşehir Belediye Erzurumspor 6 Şubat 2022 günü kendi sahasında Manisa FK’yı konuk etti.

Manisa FK karşısında istediği oyunu sergileyebildiğini söylemek pek mümkün olmasa da Büyükşehir Belediye Erzurumspor için önemli olan 3 puanı alabilmekti. Erzurum temsilcisi adına Manisa FK karşısında oynanan maçtan alınan galibiyet, birçok anlamda önemli bir kazanım olarak düşünülebilir.

Takım ilk olarak yeni teknik direktörü Yücel İldiz ile sahaya çıktığı ilk maçında iyi bir performans göstermese de kazanmayı başardı. Bu durum hem camianın hem de taraftarın hocaya inanması adına olumlu bir itici güç olacaktır.

İkinci önemli faktör takımın bu maçtan önceki 3 puanda 7 puan kaybederek zirvenin gerisinde kaldıktan sonra aldığı galibiyetle kötü serisini sona erdirmiş olmasıydı. Takım artık üstündeki ölü toprağını atabilmek adına daha fazla motivasyona sahip olacaktır.

Belki de en önemli faktör Ümraniyespor’un Bandırmaspor deplasmanında oynadığı maçta sahadan 2-0 ayrılmış olmasıydı. Büyükşehir Belediye Erzurumspor adına değerlendirilmesi mümkün olan ilk fırsat ligin 21’inci haftasında gelmiş ancak Büyükşehir Belediye Erzurumspor bu fırsatı değerlendirememişti.

Bu sefer aldığı galibiyet Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Ümraniyespor ile arasındaki puan farkını eritmesi anlamında çok önemli bir kazanım oldu. Bu maçla birlikte Büyükşehir Belediye Erzurumspor 41 puana yükselirken, Ümraniyespor’un da 45 puanı bulunuyor.

Yükseliş Şart

Bununla birlikte Büyükşehir Belediye Erzurumspor adına Manisa FK galibiyeti ne kadar önemli olursa olsun performansın yükselmesi gerekir.

Teknik Direktör Yücel İldiz ile çok fazla süre geçiremeyen Erzurum temsilcisi, kısa süre çalışabildiği hocasıyla çıktığı ilk maçtan galibiyetle ayrıldı. Mavi Beyazlı ekip adına bu maçtan galip gelmiş olmanın en önemli yanı ise puan farkının eritilmesi oldu.

Hele ki takım ligin 24’üncü haftasında Ümraniyespor ile karşılaşacakken bu maçtan hatasız bir şekilde ayrılabilmiş olmak çok önemli. Takım eğer Ümraniyespor karşısında oynanacak maçtan da galip ayrılırsa zirveye daha da yaklaşacak. Puan farkını 1’e indirmeyi başarabilme ihtimali olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, bu fırsatı değerlendirmek isteyecektir.