ERZURUMSPOR KONYASPOR KARŞISINDA 2-0 YENİLDİ

Erzurumspor – Konyaspor karşılaşması cuma günü saat 16.00’da Konyaspor’un ev sahipliğinde gerçekleşti. Erzurumspor ekibi deplasmanda oynadıkları maçtan 2-0’lık bir skor ile mağlup ayrıldı.

YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜN TAKIMLA İLK MAÇIYDI

Konyaspor maçı öncesi takım teknik direktörsüz maça hazırlanıyordu. Erzurumspor yönetimi ise uzun ve ince araştırmalar sonucu Hüseyin Çimşir ile 1-1 yıllık sözleşme imzaladı ve takımın başına Hüseyin Çimşir geçti. Konyaspor maçı Hüseyin Çimşir‘in Erzurumspor ile sahaya çıkacağı ilk maçtı ve bu yüzden hem kendisi hem de takım için ekstra önem taşıyordu.

Tüm hazırlıklarını tamamlayan takım yeni teknik direktörleri ile Konya deplasmanına doğru yol çıktılar. Tüm taktik çalışmaları, savunma ve moral olarak maça hazır olan Erzurumspor evine galibiyet ile dönemedi.

MAÇ DURUMU

Kırmızı kartların, autların havda uçuştuğu maçın ilk golünü Konyaspor 14. dakikada Uğur Demirok penaltıdan attı. İlk yarı 1-0 Konyaspor’un üstünlüğü ile devam etti. İkinci yarıya geçmeden önce soyunma odasına moralleri bozuk olarak giden Erzurumspor ekibi ikinci yarı da beraberliği yakalamak hatta maçı kazanabilmek için ellerinden geleni yaptılar.

İkinci yarıda ise 63. dakikada Konyaspor, Amir Hadziahmetovic’in attığı golle maçın skorunu 1-0’dan 2-0’a taşıdı. Erzurumspor beraberlik için uğraşırken aradaki fark 2’ye çıktı. Maçın kalan dakikalarda ise başka bir atak ve gol olmayınca Konyaspor takımı kendi evinde, Ezurumspor’u 2-0 mağlup etti.

HÜSEYİN ÇİMŞİR’DEN MAÇ SONRASI AÇIKLAMALAR

Taze teknik direktör Hüseyin Çimsir deplasmanda Konyaspor karşısında kaybettikleri maç sonrası açıklamalarda bulundu.

“Takımımız genel itibariyle bakıldığı zaman özellikle geriye düştüğü zaman kırılgan bir takım. Bunun bugün sıkıntılarını da yaşadık. Eksik oynamanın vermiş olduğu dezavantaj, özellikle 10 kişi 80-85 dakikada oynamak kolay bir iş değil. Yeni geldik arkadaşları tanımaya çalışıyoruz. İnşallah en kısa sürede bu birbirimizi tanıma işini ortadan kaldırıp bizim istek ve arzularımızı ne istiyoruz, neleri nasıl yapılması gerektiğini onlara bu konuda fikirlerimizi daha iyi aktarıp en kısa sürede bunları yapıp kazanan bir takım olma yolunda devam etmek istiyoruz.” diyerek sözlerine devam etti.

9 Aralık Çarşamba günü Hatayspor ile karşı karşıya gelecek olan takım önümüze bakmamız gerekiyor hayat devam ediyor ve Hatayspor maçı bizim için, takım için ve takımla teknik direktörün birbirini daha iyi anlaması ve tanıması için oldukça önemli.

Hatayspor maçı için şimdiden hazırlıklara başlayan takım, özellikle savunma alanında uzun saatler antrenman yaptı.