Erzurumspor

Erzurumspor Kulübü’nden İyi Haber Geldi

Posted by

TFF 1. Lig’de mücadele eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü’nden iyi haber geldi. 13 Mayıs günü koronavirüs testleri pozitif çıkan 11 kişi 5 günlük tedavinin ardından negatife döndü.

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinin ardından liglerin başlama kararıyla antrenmanlara başlamaya hazırlanan BB Erzurumspor Kulübü, 13 Mayıs’ta kulübe test yaptırmıştı. Sonucunda ise 11 kişide koronavirüs bulgusuna rastlanması, tüm camiayı ve spor dünyasını derinden üzmüştü. Beraberinde endişeye de neden olan bu durumun ardından ise sevindirici haber mavi beyazlı kulüpten geldi. 5 günlük tedavinin ardından 11 kişiye tekrar yapılan testlerin tamamının sonucunun negatif olduğu duyuruldu.

Konuya ilişkin resmi açıklama BB Erzurumspor Kulübü’nden geldi. Futbolcu, antrenör, kulüp çalışanı ve yöneticilerden oluşan 72 kişiye dün itibariyle yapılan testlerin tamamının negatif olduğu duyuruldu.

14 Günlük Karantina Devam Edilecek

Kulüpten yapılan açıklamaya göre 13 Mayıs’ta Kovid-19 testleri pozitif çıkan 11 kişinin 5 günlük tedavi sonrasında dün itibariyle ikinci testlerinin yapıldığı belirtildi. Tamamının ikinci testlerinin negatif çıktığı müjdesi de verildi.

Ayrıca, Kovid-19 vakalarının taburcu olduktan sonra 14 günlük karantina süreçlerine devam edileceğinin de vurgusu yapıldı.

72 kişiye yapılan testlerinin tamamının negatif sonuçlanmasının ardından, ilerleyen süreçte güncel bilgi paylaşılacağı da ifade edildi.

Güncel Yazılar