Erzurumspor Menemenspor Maç İstatistikleri

Spor Toto 1. Lig’de zirve yarışına ikinci yarıda kaldığı yerden devam etmek isteyen Erzurumspor, Menemenspor’a takıldı.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Spor Toto 1. Lig’in ilk yarısını üçüncü sırada bitirmişti. İkinci MKE Ankaragücü ile aynı puanda olan Dadaşlar, lider Bereket Sigorta Ümraniyespor’un 3 puan gerisindeydiler.

Erkan Sözeri yönetiminde devre arasını daha güçlü bir şekilde şampiyonluk mücadelesi vermek için geçiren Büyükşehir Belediye Erzurumspor, ilk hedef olarak Nasadoge Menemenspor’u gözüne kestirmişti.

Spor Toto 1. Lig’de ilk yarının son 3 haftasında 5 puan toplayan Dadaşlar, düşüş sinyalini veriyordu. Ancak bunun ikinci yarının ilk maçında da devam edeceği kimse tarafından beklenmiyordu.

Dakika 64’te Ahmet Sagat’ın golüyle Nasadoge Menemenspor 1 puana ortak oldu ve Dadaşlar’a çelme taktı.

Peki maçın ayrıntılarında neler gizliydi? Büyükşehir Belediye Erzurumspor neden böyle bir puan kaybı yaşadı? İstatistiklerle maçın ayrıntılarına birlikte göz atalım.

Erzurumspor Menemenspor Takım İstatistikleri

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Nasadoge Menemenspor’a birçok istatistikte üstünlük kurdu. Yalnızca topla oynama yüzdeleri bakımından iki takım da birbirine çok yakındı. Dadaşlar %52 ile topla oynarken, Nasadoge Menemenspor ise %48’lik istatistik tutturdu.

Ev sahibi ekibin 330 pasına karşılık, konuk takım 302 pas yaptı.

Erkan Sözeri’nin öğrencileri, bu 330 pasta %75’lik bir isabet oranı yakaladı. Bir başka deyişle her 4 pasın 3’ü yerini buldu. Rakip Nasadoge Menemenspor’da ise bu oran %71 idi.

İki takım da maç boyunca uzun paslarla birbirlerinin savunma arkalarına kaçmaya çalıştı. 69 uzun pas atan Mavi Beyazlılar karşısında Menemensporlu oyuncular 62 kez uzun göndermeyi denedi.

Bu maç aynı zamanda iki takımın da sık sık ortalara başvurduğu anlara sahne oldu. Erzurum, bu alanda da üstünlüğü bırakmadı ve 21 orta yaptı. Ancak bu ortaların sadece %28’i yerini buldu.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, en büyük sıkıntıyı şut isabeti konusunda yaşadı. Rakip kaleye tam 21 şut gönderen takım, buna rağmen sadece 5’inde isabet buldu ve %24’lük oran tutturabildi.

Buna karşın rakip Nasadoge Menemenspor ise sadece 9 şut çekti. Buna rağmen Erzurum’dan daha fazla kez kaleyi bulabildi. Onların başarı oranı bu sebeple %67 oldu.

Erkan Sözeri’nin öğrencilerinin bu isabetsizliği, çoğunlukla ceza sahası içinde yaşaması da ayrı bir tartışma konusu. Zira Erzurum, 22 şutun 15’ini ceza sahası içinden çekmişti.

Erzurumspor Menemenspor Oyuncu İstatistikleri

erzurumspor

İki takımın oyuncularının topla buluşma istatistiklerine baktığımızda, maçta en çok topla oynayan ismin Mustafa Yumlu olduğunu görüyoruz.

Sakatlıktan yeni dönen tecrübeli defans, tam 66 kez topla buluştu.

Menemenspor’da ise bu alanda kaleci Batuhan Şen’in liderliği alması, aslında Erzurum’un ne kadar baskın oynadığını gösteriyor.

Rakip forvet Ahmet Sagat, sadece 28 kez topla buluşurken; Erzurum forveti Olanare 46 kez topa dokundu fakat istediği golü bir türlü atamadı.

Maçın tüm istatistiklerine baktığımızda yine nicelikten ziyade niteliğin kazandığı bir karşılaşma izlediğimizi anlayabiliyoruz.