Erzurumspor Önemli Bir Fırsatı Kaçırdı

Posted by

TFF 1. Lig’de zirveyi hedefleyen Erzurumspor, rakiplerinin puan kaybettiği hafta rakibi İstanbulspor ile berabere kalarak büyük bir fırsatı kaçırmış oldu.

TFF 1. Lig’de 2’inci sırada bulunan ve zirveye oynayan Erzurumspor; lider Hatayspor ve takipçileri Akhisar ile Keçiören’in puan kaybettiği hafta karşı karşıya geldiği İstanbulspor ile berabere kalarak liderlik koltuğu ile arasındaki farkı kapatma fırsatını kaybetti. Zirve ile arasındaki farkı kapatmak ve 2’nci sıradaki yerini sağlama almak isteyen Dadaş’ta Scuk, 41’inci dakikada oluşan karambolde önünde kalan topta dönerek vuruşunu yaptı ve takımını 1-0 öne geçirdi. Ev sahibin İstanbulspor’da ise 85’inci dakikada savunmanın arasından iyi yükselen Onur Ergün skoru eşitledi ve 1-1’lik beraberliği sağladı. Mavi-Beyazlı ekip, çok önemli bir 2 puanı İstanbul deplasmanında bırakıp dönerken İstanbulspor ise düşme hattıyla arasındaki farkı 7’ye çıkardı.

Maçın ardından her iki takımın teknik direktörleri de açıklamalarda bulundu. Erzurumspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri pozisyonlardan yararlanamadıklarını söylerken, İstanbulspor Teknik Sorumlusu Orhan Çıkırıkçı ise üst sıraları hedeflediklerini ifade etti.

3 Puanı Almayı Çok İstedik

Erzurumspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, 3 puan almak istediklerini ifade ederken, “Öne geçtik, pozisyonlar da bulduk. Bugün 3 puan alsaydık, üstteki takımlar da puan kaybetmişti, önemli bir galibiyet olmuş olacaktı. Aslında 3 puan ayağımıza kadar gelmişti. 85’e kadar öndeydik. Girdiğimiz pozisyonlarda golü bulamadık. Bu tür maçlarda ikinci golü bulamadığınız zaman 3 puandan oluyorsunuz. Bunları çalışacağız. Hedeften sapma yok. Üstteki takımlar nasıl puan kaybettiyse, biz de 2 puan kaybettik. Oyuncularım elinden geleni yaptı. Oyunun genelinde de iyiydik, pozisyonlarımız var ama ikinci golü atamayınca böyle sonuçlarla karşılaşıyorsunuz. Bundan gerekli sonuçları çıkarıp önümüzdeki maçlara bakacağız” diye konuştu.

İstanbulspor Teknik Sorumlusu Orhan Çıkırıkçı ise iki takımı da tebrik etmek gerektiğini ifade ederek, “İlk yarıda Erzurum golü buldu, baskılı oynadı. İkinci yarıda biz baskılı oynadık ve golü bulduk. Golden sonra gol de atabilirdik, gol de yiyebilirdik. İki takım için de önemli bir maçtı. İnşallah önümüzdeki maçlarda daha iyi oynayarak üst sıralara çıkmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.