Erzurumspor Rövanş İçin İstanbula Gitti

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu play off yarı final ikinci maçında Büyükşehir Belediye Erzurumspor, 2 – 4’ün rövanşı için İstanbulspor’a gidiyor.

Erzurumspor Zor Görev İçin 11 Seçti

erzurumspor

Teknik direktörümüz Muzaffer Bilazer, mutlak kazanmak zorunda olduğumuzun bilinciyle hafta içinde takımını bu dev maça hazırladı. Rakip İstanbulspor karşısında ilk maçta yapılan hatalardan gerekli dersleri çıkaran Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da teknik direktör Muzaffer Bilazer, bu maçı kazanmaya en uygun 11 oyuncuyu şu şekilde belirledi.

Buna göre kalemiz yine bütün sezon olduğu gibi Polonyalı file bekçimiz Jakub Szumski’ye emanet edildi.

Onun önünde ideal 4’lü savunma hattını sağ bekte Mücahit Albayrak, sol bekte Orhan Ovacıklı ve stoper tandeminde Mustafa Yumlu ile Mustafa Akbaş’tan oluşturan Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü, bu hattın önüne de iki çapa koydu.

Ön libero mevkiinin solunda Gökhan Alsan ve sağında ise Estrela ile maça çıkacak olan takımımızın gol umutları ise değişmedi.

En uçta golcü futbolcumuz Aaron Olanare’ye yer veren Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Muzaffer Bilazer, onun arkasında Eren Tozlu’yu yerleştirdi.

Kanatlar ise her zaman olduğu gibi sağda Novikovas’a solda ise Emircan Altıntaş’a emanet edildi.

Mavi beyazlı ekibimiz İstanbulspor deplasmanında bu 11’i tercih ederken, teknik direktör Osman Zeki Korkmaz önderliğinde skor avantajını daha ilk maçtan eline alan sarı siyahlı İstanbulspor ise ideal kadrosunu bozmadı.

Buna göre İstanbulspor kalesinde yine Alperen Uysal bulunacak. Teknik direktör Osman Zeki Korkmaz, savunmanın sağında Oğuzhan Berber, solunda ise Ali Yaşar’a şans verecek. Orta ikilide artık İstanbulspor’da görmeye alışık olduğumuz biçimde Mehmet Yeşil ve Emrecan Uzunhan görev yapacaklar.

4 – 3 – 3 formasyonuyla sahaya çıkması beklenen İstanbulspor’un orta sahadaki üçlüsü ise sağ içte Melih Kabasakal, sol içte Rroca ve merkezde ise Ferhat Yazgan şeklinde olacak.

Teknik direktör Osman Zeki Korkmaz önderliğindeki sarı siyahlı takımın ileri hattı ise yine çok can yakabilecek olan malum 3’lüden oluşacak. Sağ kanat forvette Jetmir Topalli, sol kanat forvette Valon Ethemi ve forvet pozisyonunda en uçta ise İbrahim Yılmaz formalarını terletecekler.

İstanbulspor Erzurumspor Maçı Nerede Ne Zaman Oynanacak

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Play Off Yarı Final İkinci Maçı olan İstanbulspor – Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşılaşması, 29 Mayıs 2022 Pazar günü (bugün) oynanacak.

İlk maçı kendi sahasında ne yazık ki 2 – 4 kaybeden Dadaşlar, teknik direktör Muzaffer Bilazer’in planları doğrultusunda hızlı bir başlangıç yapıp bu dezavantajı avantaja çevirmeye çalışacaklar.

Öte yandan teknik direktör Osman Zeki Korkmaz önderliğinde çok etkili bir forvet hattına sahip olan İstanbulspor ise, maçın başında atacağı bir golle Dadaşlar’ın direncini kırmayı hedefleyecektir.

Bu zorlu 90 dakikada saatler 18:00’ı gösterdiğinde Necmi Kadıoğlu Stadyumu’nda düdük çalacak olan Atilla Karaoğlan ve yardımcıları Ali Saygın Ögel – Hakan Yemişken ve Emre Kargın’a büyük iş düşüyor.

Bütün Erzurum, şehrin takımından mucizeyi gerçekleştirmesini ve turla geri dönmesini bekliyor. Haydi Dadaşlar, başarabilirsiniz!