Erzurumspor Son Anda Yıkıldı

TFF 1.Lig’in ikinci yarısında oynadığı iki maçtan da beraberlikle ayrılarak 4 puan kaybeden ve zirve yarışında yara alan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, 22’inci hafta müsabakasında ligin iddialı ekiplerinden Bandırmaspor’a konuk oldu. Bandırmaspor karşısında oynayacağı maçta alacağı bir 3 puanla birlikte zirveye dair ümitlerini sürdürme şansını devam ettirme şansı bulunan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, sahadan 2-1 mağlup ayrılarak kan kaybetti ve ilk 2 sıranın 7 puan gerisine düştü.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Kâbusu

Geçtiğimiz sezon veda ettiği Süper Lig’e geri yükselebilmek adına TFF 1.Lig’in ikinci yarısında hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, ligde oynadığı 3 maç sonucunda bu hayallerini tekrar gözden geçirmek zorunda kalacak.

Ligin 22’inci haftasında zirve yarışı adına çok kritik bir maça çıkan ve alacağı sonuca göre ligin geri kalanında hedeflerine dair bir bakış atması gereken Büyükşehir Belediye Erzurumspor, kendisi gibi Süper Lig’e yükselmeyi hedefleyen bir takım olan Bandırmaspor karşısında Olanare’nin attığı golle 14’üncü dakikada öne geçti.

Maçın erken dakikalarında öne geçmenin avantajını değerlendiremeyen Erzurum temsilcisi, 37’inci dakikada Kerim Avcı’nın attığı şahane kafa golüne engel olamayınca ilk yarı 1-1 sona erdi. Bandırma’nın soğuk havası, havadan etkilenen ve neredeyse beton gibi olan zeminin şartları ile bu şartlara bağlı olarak artan sakatlıklar Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri’nin zorunlu değişiklikler yapmasına neden oldu.

Bununla birlikte Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un özellikle ikinci yarıdaki görüntüsü sanki rastgele 11 kişiye aynı forma giydirilmiş ve maça çıkmaları istenmiş bir topluluk görüntüsü gibiydi. Nitekim ev sahibi olmanın avantajını da arkasına alan Bandırmaspor, 90+1’de bomboş bırakılan Philippe Keny’nin attığı golle Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un savunmacılarını cezalandırdı ve kritik maçtan 3 puanla ayrılan taraf oldu.

Kesilen Fatura

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Bandırmaspor karşısında aldığı mağlubiyetle birlikte basında ve sosyal medyada dolaşan iddialar teknik direktör Erkan Sözeri’ye faturanın kesildiği ve yolların ayrıldığı yönünde.

3 maçta kaybettiği 7 puan nedeniyle zirvenin 7 puan gerisine düşen Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da birilerinin bu kötü gidişatla alakalı olarak karar alması gerekiyordu ancak ne yazık ki bu kararı alan kişi Erkan Sözeri gibi görünmüyor.

Tecrübeli teknik adam belki gerçekten inanıyordu veya böyle söylemesi gerektiğini düşünüyordu ancak Büyükşehir Belediye Erzurumspor, berabere biten 2 maçında da sahanın baskın tarafı veya Süper Lig’i hedefleyen takımı değildi.

Pek tabii ligin vadesinin kısalmasıyla birlikte her takım daha fazla saldırıyor ve bu daha fazla mücadelenin yaşandığı maçların oynanmasına neden oluyor ancak Büyükşehir Belediye Erzurumspor gibi bir takımın kaybettiği puanların açıklaması böyle yapılmamalıydı.

Zira eğer ligin ikinci yarısında şartların daha da zorlaşacağı hesap ediliyorsa ilk yarıda bu puan kayıplarının neden yapıldığı veya bu zorlu maçlar kazanılmadan takımın nasıl Süper Lig’e yükseleceği daha da muamma oluyor.