Erzurumspor Şubat’ta Vasatı Aşamadı

Sezonun ikinci yarısına kötü bir giriş yapan ve bu kötü gidişatın faturasını da teknik direktör Erkan Sözeri’ye kesen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Şubat ayında 5 maça çıktı. Kış ayının son mevsiminde oynadığı maçların tamamında yeni teknik direktörü Yücel İldiz’in oyun anlayışına uyum sağlamaya çalışan Erzurum temsilcisi, sonuçlar üzerinden de anlaşılabileceği gibi vasatı aşamadı.

Beraberliğe Talim

Bu sezon Süper Lig’e geri dönebilmek adına TFF 1.Lig’de mücadele eden diğer rakiplerinden daha da iyi olmak zorunda olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, istediklerini sahaya yansıtmak konusunda zorluk çekiyor.

Ligin ikinci yarısında alınan kötü sonuçlar nedeniyle teknik direktör koltuğunda değişikliğe giden ve Erkan Sözeri ile yollarını ayırıp Yücel İldiz’i göreve getiren Erzurum temsilcisi, Şubat ayında oynadığı maçlarda aradığını bulamadı.

Tecrübeli teknik adamla ilk maçında Manisa FK’yı 1-0 ile geçerek iyi bir başlangıç yapan Mavi Beyazlı takım, bu maçtan sonra galibiyete resmen hasret kaldı.

Ligin ikinci sırasında yer alan Ümraniyespor ile sezonun en keyifli maçlarından birini oynayan ve sahadan 3-3 beraberlikle ayrılan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, sonra sırasıyla Eyüpspor ve Adanaspor karşısında da beraberliklere razı oldu.

Kış mevsiminin son ayında oynadığı son maçta lider Ankaragücü ile karşı karşıya gelen Erzurum temsilcisi, sahadan 1-0 mağlup ayrılarak yeni teknik direktörü yönetimindeki ilk mağlubiyetini de almış oldu.

6 gol atıp 6 gol yediği ve toplanabilecek 15 puandan sadece 6’sını toplayabildiği ayı 4 maçlık galibiyet hasretiyle kapatan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, 3’üncülük koltuğundan da geriledi ve ilk 2 ile arasındaki puan farkı 8’e çıktı.

Hak Teslimi

Bununla birlikte her ne kadar kötü sonuçlar ve vasat bir performans Şubat ayının Erzurum temsilcisi adına özeti olsa da, takvimin de çok zor olduğunu belirtmek gerekir.

Hele ki Büyükşehir Belediye Erzurumspor gibi yeni teknik direktörüne alışma sürecinde olan bir takım, bir ay içerisinde ligin 1’inci, 2’inci ve 4’üncü sıralarında yer alan takımlarla üst üste maçlar yapmak zorunda kaldı.

Çok daha oturmuş takımlar olan ve nitekim bu nedenle üst sıralarda yer alan rakiplerine karşı oynadığı maçlarda sahadan puan kaybıyla ayrılan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da sezona başlayan Erkan Sözeri’nin de aynı problemi yaşadığını hatırlamakta fayda var.

Erkan Sözeri de üst sıralardaki rakipleriyle karşı karşıya geldiği maçlarda sahadan galibiyetle ayrılmak konusunda eksik kalmıştı. Zaten tecrübeli teknik adamın görevinden alınmasının bir sebebi de hatalarını telafi edebilmek konusunda zorlanmasıydı.

Açıkça konuşmak gerekirse Büyükşehir Belediye Erzurumspor adına ilk 2 ihtimali artık çok daha düşük. Bununla birlikte özellikle Ümraniyespor’un fazlaca sendelemeye başlaması Erzurum temsilcisi adına ümit verici bir durum ancak yine de Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Play-Offlarda daha moralli olabilmesi adına galibiyetlere ihtiyacı her zamankinden daha fazla olacak.