Erzurumspor Süper Lig’deki Son Sezonunda Hayal Kırıklığı Yaratmıştı

Süper Lig’e yükselmek adına ciddi bir çaba gösteren Erzurumspor bu hedefine 2021 – 2022 sezonunda erişemedi. Mavi beyazlı takım; önümüzdeki sezon da TFF 1.Lig’de yer alacak. Ancak, kulübün önümüzdeki sezona çok sayıda sorun ile başlayacağını söyleyebiliriz. Her şeyden önce, kulübe transfer yasağı cezası verildi. Bunun yanı sıra, kulüp; sözleşmesi sona eren oyuncularını da bir bir elden kaçırıyor.

BB Erzurumspor yönetimi ne yapacağını kara kara düşünüyor. City Football Group’un Erzurumspor’u satın alacağı iddia edildi. Bu gelişme bilhassa Erzurumspor taraftarlarını heyecanlandırdı. Ancak, bu konuyla ilgili bir gelişme yaşanmadı. Gelin, biz de geçmişe gidelim ve Erzurumspor’un Süper Lig’deki son sezonunda yaptıklarına yakından bakalım!

Erzurumspor Sezonu 18. Sırada Bitirdi

Mavi beyazlı takım; 2019 – 2020 sezonunda TFF 1.Lig’de ikinci olarak Süper Lig’e yükselme şansını elde etmişti. 2020 – 2021 sezonunda 21 takım mücadele etmişti. Erzurumspor; sezona iyi bir şekilde başlayamadı. Bilhassa yapılmayan transferler takımın iyi sonuçlar almasına engel oldu. Erzurum temsilcisi; sezon boyunca dağınık ve istikrarsız bir görüntü çizdi. Elinden geleni yapsa da diğer Süper Lig takımları karşısında varlık gösteremedi.

BB Erzurumspor; 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig’de çıkmış olduğu 40 maçın yalnızca 10’undan galibiyet ile ayrıldı. Bunun yanı sıra, yine 10 maçında rakipleri ile berabere kaldı. 20 maçını kaybederek taraftarlarını ciddi bir hayal kırıklığına uğrattı. Ligin en çok maç kaybeden takımlarından birisiydi. Atmış olduğu 44 gole karşılık olarak kalesinde 68 gol gördü. Sezonu eksi 24 averaj ile tamamladı. Takımın hem hücumda hem de savunmada istikrarsız bir görüntü çizmesi dikkatlerden kaçmadı. BB Erzurumspor; sezon boyunca 40 puan toplayabildi. 18. oldu. Son dört takım içerisinde yer almasından mütevellit küme düştü.

Emrah Başsan Performansıyla Fark Yarattı

BB Erzurumspor; daha önce de ifade ettiğimiz gibi 2020 – 2021 sezonuna son derece mütevazi bir kadro ile başladı. Takımın hücum gücünün kısıtlı oluşu önemli bir handikap idi. Bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Emrah Başsan takımın en önemli hücum silahı olarak dikkat çekiyordu. 1992 doğumlu Emrah Başsan 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig’de toplam 38 maçta forma şansı buldu. Bu maçlarda sahada 2 bin 287 dakika kaldı. Yedi gol atıp yedi asist yaparak öne çıktı. Toplam 14 gole katkı sağlayarak takımının en skorer ismi oldu.

Ricardo Gomes Golleriyle Dikkat Çekti

BB Erzurumspor’da Emrah Başsan’ın dışında öne çıkan bir diğer ismin Ricardo Gomes olduğunu söyleyebiliriz. 1991 doğumlu forvet; 2020 – 2021 sezonunda 31 Süper Lig maçında sahaya çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 214 dakika kaldı. Beş gol atmasına ek olarak iki de asist yaptı. Sezonun bitmesiyle beraber Erzurumspor’dan ayrıldı.