Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Şimşek: Asıl Hedefimiz Süper Lige Yükselmek

Posted by

BB Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Şimşek, Erzurumspor’un son karşılaşması Trabzonspor maçından sonra açıklamalarda bulundu. Rakip takım Trabzonspor’un teknik adamı Hüseyin Çimşir de Erzurumspor maçında iyi futbol oynadıklarını dile getirdi.

TFF 1. Lig’in ikincisi Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Trabzonspor müsabakasından 4-1 mağlup ayrıldı. Dadaşların teknik sorumlusu Mehmet Şimşek, maç ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken asıl hedeflerinin süper lige yükselmek olduğunun altını çizdi.

Enteresan İki Maç Oldu

BB Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Şimşek ise Erzurumspor’un bu noktaya kadar geldiği için mutlu olduklarını belirterek yaptığı açıklamalarda “Trabzonspor Süper Lig’de şampiyonluğa oynayan bir takım. Amacımız galibiyet alıp kupayı sonlandırmaktı. Enteresan iki maç oldu. Biz kupada Erzurumspor’u buraya getirerek iyi bir başarı elde ettik. Bizim asıl hedefimiz Süper Lig’e yükselmek. Bizim için elenmek iyi oldu çünkü lige ağırlık vereceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Erzurum Maçının Ardından Çimşir’in Yorumu

Erzurum maçının ardından Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir, takımı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Dadaşlarla yaptığı maçta iyi bir futbol oynadıklarını vurgulayan Çimşir, Erzurumspor ile yaptıkları daha önceki maçı kazanmanın getirmiş olduğu moral yüksekliğine sahip olduklarını belirtti. Çimşir, BB Erzurumspor ile yaptığı maçla ilgili ”Bu maçta daha çok genç arkadaşlarımızı oynattık. Onlar hakkında fikir edinebilmek için güzel bir maçtı. Maç maç gitmek istiyorum. Şu anda önümüzde Sivasspor maçı var. Daha sonra Fenerbahçe maçını düşünürüz. Bugün oynadığımız sistem normal de çok aklımda olan bir sistem değildi.” değerlendirmelerinde bulundu.

Hakem Adil Davranmadı

Çimşir, Sörloth’un 2 maç için ceza alması hakkında hakemin vermediği adaleti Sörloth’un vermek istediğini dile getirerek, “Sörloth 2 maç ceza yemiş çok fazla konuşmak istemiyorum. Hakemin vermediği faulden sonra oluşan bir tepkiydi yaptığı. Hakemin vermediği adaleti oyuncum vermek istedi. Sörloth çok önemli bir futbolcu ama biz bir ekibiz. Sivasspor maçında onun yerine oynayacak oyuncularımız olacak. Biz sadece bir futbolcudan oluşan bir takım değiliz.” şeklinde konuştu.