ERZURUMSPOR’DA AYRILIK RÜZGARI

Süper Lig kapsamında oynamış olduğu mücadelelerle son haftalarda iyi bir performans ortaya koyan de toparlanma sürecine giden düşme hattının önemli takımlarından olan mavi-beyazlı ekip Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor’da ayrılık Rüzgarları esiyor.

Süper Lig’de oynamış olduğu son 5 karşılaşmadan 2 mağlubiyet 2 galibiyet ve 1 beraberlik alan Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor’da 4 oyuncu ile Yollar ayrıldı. Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor Hollandalı golcü oyuncu Brahim darri, Portekizli defans oyuncusu Manuel Da Costa,faslı hücum oyuncusu Mustafa el Kebir ve Orta saha oyuncusu Aatif Chahechouhe ile yolların ayrıldığını açıkladı.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor ligin zirvesinde bulunan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş ile oynadığı mücadelenin ardından takımın başına getirilen teknik direktör Yılmaz Vural’ın isteği doğrultusunda faslı hücum oyuncusu Mustafa el Kebir ve Orta saha oyuncusu Aatif Chahechouhe ile yolların ayrıldığını açıkladı. Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor yönetimi bu 3 futbolcuyu süre belirtmeksizin Kadro dışı bırakırken tecrübeli oyuncu Manuel Da Costa da takımdan Ayrılmak istediğini Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor yönetimine bildirdiği öğrenildi.

Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor yönetimi tecrübeli oyuncu Öncelikle Kadro dışı bırakmasının ardından belirtilen 4 futbolcu ile 21 Nisan Tarihi itibari ile sözleşmelerinin feshedildiğini duyurdu.

Büyükşehir Belediyesi Erzurum Erzurum sporun resmi sosyal medya hesaplarından meydana getirilen açıklama doğrultusunda 3 oyuncu ile sözleşmelerin feshedildiği belirtilirken teknik eğitim talebi itibarıyla tecrübeli isim Manuel Da Costa, faslı hücum oyuncusu Mustafa el Kebir ve Orta saha oyuncusu Aatif Chahechouhe ile yolların ayrıldığı açıklanırken oyunculara bu aşamadan sonraki futbol yaşantılarında başarılar dinlendiği belirtildi.

ERZURUMSPOR’UN LİG PERFORMANSI

Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor Süper Lig kapsamında yapmış olduğu 35 karşılaşmanın ardından ligde 8 kez sahadan Galip ayrılırken 10 karşılaşmada rakibi ile yenişemedi ve 1 puanı hanesine yazdırdı 17 karşılaşmada ise sahadan mağlup olan taraf oldu ve haftayı puansız kapattı.

Mavi beyazlı Erzurum temsilcisi kapsamında yapmış olduğu karşılaşmalarda 36 kez rakip fileleri havalandırma başarısı gösterirken kalesinde görmüş olduğu 58 gole mani olamadı ve toplamda -22 gol averajıyla sahip. Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor Süper Lig kapsamında yapmış olduğu mücadeleler sonrasında 34 puan topladı ve puan tablosunun 19 sırasında kendine yer bularak düşme hattının en büyük adaylarından biri olarak yoluna devam ediyor.