Erzurumspor’da Eksik Çok

Süper Lig’e çıkmayı hedeflese de ikinci yarıda oynadığı 3 maçtan da puan kaybıyla ayrılarak şansını zora sokan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Erkan Sözeri ile yollarını ayırdıktan sonra Yücel İldiz’i göreve getirmişti. Yeni hocasıyla birlikte ilk antrenmanına çıkan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da resmi siteden yapılan açıklamayla takımdaki sakat oyuncularla ilgili bilgi verildi.

Sakatlık Sıkıntısı

Sezon başından bu yana kadro kurma, kurulan kadroyu sağlıklı tutma ve maçlara tam kadro çıkabilme konusunda sorunlar yaşayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da sıkıntılar dinmek bilmiyor.

Mavi Beyazlı ekip, Erkan Sözeri ile yollarını ayırdıktan sonra takımın başına getirdiği Yücel İldiz ile Şubat ayının ilk gününde resmi sözleşmeyi de imzaladı. Erzurum temsilcisinde İldiz ilk antrenmanına da çıktı ancak takımın birçok oyuncusu sakatlıkları nedeniyle antrenmana tam anlamıyla katılamadı.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un resmi sitesinden yapılan sağlık duyurusunda ilk olarak Menemenspor maçında sakatlanan Gökhan Kardeş ile bilgi verildi ve oyuncunun sağlık ekibince takip edilen tedavisinde oyuncunun bireysel koşulara başladığı açıklandı.

Bandırmaspor maçında sakatlanan Hasan Artaslan’ın tedavisine devam edildiği duyurulan açıklamada, Bursaspor maçında sakatlanan ve sakatlıktan dönme aşamasına geldiği ifade edilen Mustafa Yumlu’nun da özel programla çalıştığı belirtildi.

Menemenspor maçında sakatlanan bir diğer oyuncu olan Süleyman Koç’un saha antrenmanlarında belirli bir aşamaya geldiği ve tedavisine devam edildiği açıklanan duyuruda, Ufuk Budak’ın da bireysel olarak çalışmalar devam ettiğinin altı çizildi. Oyuncunun fizyoterapist eşliğinde antrenman programı ve tedavi sürecinin sürdüğü açıklandı.

Erzurumspor’un Malili oyuncusu Aly Malle’nin bir süredir Büyükşehir Belediye Erzurumspor antrenmanlarına katıldığı açıklanırken, Aykut Demir’in de takımla çalışmalara başladığı duyuruldu.

Yücel İldiz ile İlk Antrenman

1 Şubat 2022 tarihinde Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un teknik direktörü olduğunu belirten sözleşmeye imza atan Yücel İldiz, takımla ilk antrenmanına 2 Şubat 2022 tarihinde çıktı.

Takımla yapılan tanışma toplantısından sonra takım halinde sahaya inildi ve çalışmalara başlangıç yapıldı. Bahsi geçen antrenmana Büyükşehir Belediye Erzurumspor Onursal Başkanı Mehmet Sekmen ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanı Ömer Muntazam dışında yönetim konseyi üyeleri, teknik kurul da katıldı. Tüm kadro birlikte yapılan kahvaltıyla birlikte sezonun geri kalanına dair temennilerde bulunuldu.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, sezonun ikinci yarısını Menemenspor karşısında açmış ve sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrılmıştı. Bu maçtan sonra Bursaspor ile kendi sahasında karşı karşıya gelen Büyükşehir Belediye Erzurumspor sahadan golsüz beraberlikle ayrılarak Ümraniyespor’un aldığı mağlubiyeti fırsata çevirememişti.

Bandırmaspor karşısında oynanan maçta 1-0 öne geçmesine rağmen sahadan 2-1 mağlup ayrılarak taraftarında hayal kırıklığı yaratan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da bu nedenle Erkan Sözeri ile yollar ayrılmıştı. TFF 1.Lig’de 3’üncü sırada yer alan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, zirvenin 7 puan gerisinde yer alıyor.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un en büyük hedefi kaybedilen puanları telafi etmek ve Süper Lig’e çıkabilmek.