ERZURUMSPOR’DA ŞOK HABER BAŞKAN HÜSEYİN ÜNEŞ İSTİFASINI DUYURDU

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, sezon başında kadroya dahil edilen futbolcuların yetersizliği ve son haftalarda çıkılan maçlarda elde edilen kötü sonuçlar doğrultusunda sert eleştirilere maruz kalarak Erzurumsporlu taraftarlar tarafından istifaya çağırılmıştı.

Teknik Direktör Mehmet Özdilek ile yollarını ayıran Mavi-Beyazlılar, geçtiğimiz 3 haftada galibiyet yüzü görmedi ve yaşadığı 3 yenilgi ile ligin dibine demir attı.

Eleştiri yağmuruna tutulan Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, kulübün hem Onursal Başkanı hem de Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mehmet Sekmen ile görüşerek istifasını sundu.

Bazı yöneticilerin de hazır durumda bulunduğu görüşmede Başkan Mehmet Sekmen, Hüseyin Üneş’in istifasını kabul ederek görevi Asbaşkan Ömer Düzgün’den devralmasını istedi. Pandemi doğrultusunda 1 Mart tarihine kadar kongrelerin yasaklanmasından dolayı seçim yapılamayacağından Ömer Düzgün, Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanı olarak göreve devam edecek.

HÜSEYİN ÜNEŞ’TEN VEDA AÇIKLAMASI

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü Başkanlığından istifa eden Hüseyin Üneş, Kulüp tesislerinde düzenlenen basın toplantısında açıklama yaptı.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanlığına 5 Ocak 2019 tarihinde yapılan genel kurul ile görevlendirildikten sonra yaşananlarla ilgili değerlendirmeler yapan Üneş, çok zor bir durumda görevi aldığını ifade etti. Üneş: “İlk defa Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Süper Lig’e çıktıktan sonra ilk yarı tamamlanmış, maalesef takımımızın o günkü hem sportif başarısı hem de ekonomik açıdan bulunduğu durum çok zordu.

Ben ve arkadaşlarım göreve geldik. Daha önce yapılan 2 kongrede de görev almam istenmişti ama ‘Eğer en kötü gün bugünse biz bu göreve geleceğiz.’ diyerek taşın altına arkadaşlarla beraber elimizi değil, vücudumuzu koyduk.” Açıklamasını yaptı.

“EN DOĞRU TAKIMI HAZIRLAMAK İÇİN MÜCADELE ETTİM”

BB Erzurumspor’un, 2018-19 sezonunda TFF 1’inci Lig’de 2’nci olarak yeniden Süper Lig’e döndüğünü anımsatan ve takımı en doğru şekilde hazırlamak için mücadele ettiğini söyleyen Üneş: “Lige çok iyi başladık ama özellikle bir milli takım arasından sonra Hatayspor maçının iptal edilmesiyle düşüş başladı. Akabinde bir türlü iyi oynadığımız maçlarda istediğimiz sonucu alamadık.

Futbol şansı çok yanımızda olmadı. Gençlerbirliği maçına kadar istediğimiz sonuçları alamadık. 12 haftada 9 puan topladık, hedefimizin bayağı arkasında kaldık. Ama yaklaşık 28 hafta daha var ligin tamamlanmasına. 1 ay sonra devre arası var. Ekonomisi de aldığımız yerden çok çok iyi bir yerde olan bir Erzurumspor var.

Bu takım her halükârda ligde kalacak. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Kadroda eksiklikler vardır, aldıklarımızdan ziyade almadıklarımızla alakalı kendimi eleştiriyorum.” İfadelerini belirtti.