Erzurumspor’dan Lösemili Taraftara Ziyaret

Posted by

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da şampiyonluk adına önemli adımlar atılırken sosyal sorumluluk projeleri de taraftarları memnun ediyor. Teknik Direktör Erkan Sözeri, futbolculardan Hasan Hatipoğlu, Muhamadou Ba ve Mücahit Albayrak, Erzurum’da lösemi ile mücadele eden Suat Karaköse’yi ziyaret etti.

Bu sezon hedefi şampiyonluk olarak belirleyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, sosyal sorumluluk projelerini de ihmal etmiyor. Teknik Direktör Erkan Sözeri ve üç Erzurumsporlu oyuncu, lösemi hastalığı ile mücadele eden Suat Karaköse’yi ziyaret etti.

Erkan Sözeri, şampiyon olmaları durumunda bu şampiyonluğu Suat’a armağan edeceklerini sözlerine ekledi.

Fanatik Taraftara Sürpriz Ziyaret

Erzurumspor’un hiçbir maçını kaçırmayan ve fanatik bir Erzurumspor taraftarı olan Suat Karaköse, geçtiğimiz yıl lösemi hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler yaşamaya başladı. Tedavisine hemen başlanan Karaköse, bu sebeple maçlara gidemediği için üzüldüğünü ifade ederken BB Erzurumspor teknik heyeti bu sesi duyarak Suat Karaköse’yi ziyaret etti.

Erzurum’un Merkez Palandöken ilçesinde ikamet eden Karaköse’yi evinde ziyaret eden Erkan Sözeri ve futbolcular, Suat Karaköse ile bir süre sohbet ederken şampiyonluk sözü verdi. Ayrıca ekip, lösemi kanseriyle mücadele eden gence Muhamadou Ba’nın 25 numaralı formasını hediye etti.

Erkan Sözeri, bu esnada duygularını şu şekilde dile getirdi:

“Suat kardeşimizin hastalığı sebebiyle sağlığında etkilenme var. Onu da çok çabuk atlatacak, dualarımızla. Biz de onu ziyaret etmeye geldik. O’nun sağlığının iyileşmesinde, azıcık bu çorbada tuzumuz olursa çok mutlu olacağız. Bu ziyareti taraftarlarımız organize etti. Çok teşekkür ediyorum. Suat kardeşimize acil şifa diliyoruz. Şunun sözünü veriyorum şampiyon olup bunu da Suat kardeşimize armağan etmek istiyoruz” diye konuştu.

Lösemi hastalığı nedeniyle yaklaşık olarak 120 günden beri hastanede tedavi altında olduğunu ifade eden iki çocuk sahibi Suat Karaköse, Erzurumspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri ve futbolcuların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hastalık yüzünden uzun süredir tokalaşamadığını aktaran Karaköse, ilk tokalaştığı kişinin futbolcular ve Erkan Sözeri olduğunu da belirtti.

Takıma olan inancını şu sözlerle paylaşan Karaköse: “Takımdan bu sene çok ümitliyim. Şampiyonluğu inşallah beraber kutlayacağız. Hastanede tedavi sürecimin tamamlanmasına bir ay kaldı. İnşallah şampiyon olacağız, ben de inşallah sağlığıma kavuşurum. Bu ziyaret beni daha da motive etti. Bu hızla bir aylık tedavi sürecim 15 güne düşer.” Dedi.