Erzurumspor’dan Mehmet Akyüz Açıklaması

Posted by

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da ilk ve tek hedef şampiyonluk. Bu konuda transfer çalışmaları yapan yönetimden Mehmet Akyüz hakkında sürpriz bir açıklama geldi. Erzurumspor Onursal Başkanı Mehmet Sekmen, deneyimli forvet Mehmet Akyüz’ün neden Erzurumspor’a imza atmadığını açıkladı.

Transfer çalışmalarına devam eden ve TFF 1. Lig’i zirvede tamamlayarak yeniden Süper Lig’in yolunu tutmak isteyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da transfer çalışmaları devam ediyor. Kadrosunu deneyimli oyuncularla güçlendirmeyi planlayan Mavi-Beyazlılarda ilk hedef Mehmet Akyüz idi. Ancak bu oyuncunun Erzurumspor’a imza atmaması şehirde şaşkınlıkla karşılandı.

Bunun üzerine bir açıklama yapan BB Erzurumspor Onursal Başkanı Mehmet Sekmen, “Ben Mehmet Akyüz’ü çok istedim buraya gelsin diye ama Adana Demirspor talip oldu ve orayı tercih ediyor. Çünkü sıcak bir şehir.” İfadelerini kullandı.

Transferde İnce Eleyip Sık Dokuyoruz

Palandöken Dağı’ndaki Erzurum Büyükşehir Belediye’sine ait sosyal tesislerde basın mensupları ile bir araya gelen ve akşam yemeğine katılan Erzurumspor Onursal Başkanı Mehmet Sekmen, transfer çalışmalarına büyük bir titizlikle devam ettiklerini kaydetti. Transferlerde ince eleyip sık dokuduklarını aktaran Sekmen, tüm kulüplerin para sıkıntısı içerisinde olduklarının altını çizdi.

Erzurumspor’a katkı sağlayacak isabetli oyuncular bulunması konusunda çalışmalar yaptıklarını ifade eden Sekmen, ayrıca transferdeki uyumla alakalı “Futbolcuyu iyi diye alıyoruz ama arzu ettiğimiz yetenekte olmuyor ya da uyum sağlayamıyor.” Şeklinde konuştu.

Birçok oyuncunun şehrin hava koşullarından dolayı Erzurumspor’a gelmediğini ifade eden Sekmen, ayrıca şunları belirtti:

“Ben Mehmet Akyüz’ü çok istedim buraya gelsin diye ama Adana Demirspor talip oldu ve orayı tercih ediyor. Çünkü sıcak bir şehir. Daha rahat geliyor, burada antrenmanlar soğuk ve şartlar ağır ama biz aynı heyecan ve azimle kulübümüze olan desteğimizi sürdürüyoruz. Santrafor eksiğimiz var ve eski futbolcumuz Lokman Gör’ü geri getirmek istiyoruz eğer gelirse defansımız çok daha güçlü olacak.”

Borçsuz İlerliyoruz

BB Erzurumspor’un önemli derecede borcu olmadığını ifade eden Mehmet Sekmen, borçsuz bir şekilde Süper Lig’e çıkmak istediklerini kaydetti. Ayrıca ekonomik olarak kendilerinden daha rahat bir kulüp olmadığını belirten Sekmen, başarıya inandıklarını ifade ederek sözlerini tamamladı.