Erzurumspor’un 52. Kuruluş Yıl Dönümü Büyük Coşkuyla Kutlandı

Posted by

1968 yılında kurulan Erzurumspor’un 52. kuruluş yıl dönümü taraftarlarca meşaleler ile kutlandı.

TFF 1. Lig takımlarından 34 puan ile Hatayspor’un ardından 2.’liğe sahip olan BB Erzurumspor, 52. kuruluş yıl dönümünü şehirde yoğun katılım ile meşaleler ile kutlandı. Binlerce kişi Erzurumspor’un kuruluşunu kutlamak için Havuzbaşı kent meydanında toplandı. Coşkulu kutlama 1 saati aşkın sürdü.

Ne Bugün Ne Yarın Unutmayacağız

Mavi beyazlı kulübün taraftarları meşaleler yakarak sokakları aydınlattı. Erzurum sokaklarında kutlama boyunca tezahüratlar yeri göğü inletti. Erzurumspor taraftar grupları üzerinde ”Ne Bugün NE Yarın Unutmayacağız” yazan pankartlar ile meydanda dolaştı. Açılan pankartlar ile Erzurumspor taraftarları vefat eden sanatçı İbrahim Erkal’ı unutmadığını gösterdi.

Dadaşlardan Renkli Görüntüler

Erzurumspor’un 52. kuruluş yıl dönümünde dadaşlar ortaya renkli görüntüler çıkarttı. Kuruluş yıl dönümü şerefine yapılan kutlamalara genç yaşlı binlerce Erzurumlu katıldı. Yaktıkları meşaleler ile güzel görüntülere sahne olan Erzurum sokakları, marşlar ve tezahüratlar ile canlıydı. Kutlamalara katılan Erzurumsporlu taraftar grupları arasında Mavi Kapı, Dadaşlar ve Erzurumsporlular vardı. Taraftar grupları açtıkları pankartlar ile soğuk hava koşullarına rağmen kutlamaya devam etti.

Erzurumspor’un 52 Yıllık Tarihi

Mavi beyazlı kulüp, 29 Ocak 1968 yılında kuruluşunu notere tasdik ettirdi. Erzurumspor kurucuları arasında Avni Özden, Mehmet Kemal Özgör, Muhittin Ketecioğlu, Zekai Önalan, Türker Dalkılıç, Muammer Özkavcı, Zühtü Akbaba, İrfan Çelik ve İrfan Pasin yer alıyor. Süleyman Demirel’in isteği üzerine Erzurumspor ilk kez Türkiye Profesyonel Ligi’ne katıldı. Erzurumspor’un ilk profesyonel takımının teknik direktörlüğünü Selahattin Ünlü üstlendi. 52. kuruluş yılını kutlayan Erzurumspor’un tarihteki ilk 11’i Necati Yankılar, Fikret Duran, Fuat Sucu, Ercan Güngör, Nazif Tan, Lütfü Tufan, Nevruz Korkut, Nihat Kaya, Edip Budak, Erkan Şengöz, İbrahim Şengöz, İbrahim Gümüş, Sinan Özmen, Hasan Sargın, Ersin Kayaalp, Yaşar Altun, Turan Eğriçayır ve Ekrem Kezik. Erzurumspor’un stadyumu Erzurum’da yer alan Kazım Karabekir Stadyumu’dur.