Erzurumspor’un Derin Nefesi

TFF 1.Lig adına ikinci yarının en çok kan kaybeden takımlarından birisi olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, 6 Şubat 2022 tarihinde oynadığı Manisa FK maçıyla birlikte bu kayba bir müdahale etmeyi başardı. Yeni teknik direktörü Yücel İldiz ile sahaya çıktığı maçta futbol şansını da yanına alan Erzurum temsilcisi, sahadan 1-0 galip ayrıldı ve ikinci yarıdaki ilk galibiyetini alarak çok kritik bir eşiği atladı.

İyi Şans

Bu sezon Süper Lig’e geri dönebilmek adına oldukça önemli adaylardan birisi olarak gösterilen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, ligin ikinci yarısında aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle neredeyse ilk 2 şansına veda etmek üzereydi.

Futbol öyle bir oyun ki, bazen tüm doğruları yapsanız bile sizin tarafınızda olmaz ve bazen birçok şeyi yanlış yaptığınız zamanlarda uçurumun kenarından dönmenize müsaade edebilir. Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Manisa FK’yı konuk ettiği TFF 1.Lig 23’üncü hafta maçında gerçekleşen senaryo da tam olarak ikincisiydi.

Mavi Beyazlı ekip iyi bir futbol ortaya koydu demek kolay değil ancak Manisa FK’nın da yardımlarıyla sahadan galip ayrılmayı başardı. Yeni teknik direktör Yücel İldiz ile çıkılan ilk maçta da önemli olan futboldan daha ziyade skordu.

Zira zaten çok ciddi hasar alan bir takım olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, bu maçtan da problemli bir sonuçla ayrılmış olsa başına daha büyük bela açabilirdi. Ümraniyespor’un puan kaybettiği bir haftada gelen galibiyet ise işlerin tamamen Büyükşehir Belediye Erzurumspor lehine dönmesine yardımcı oldu.

Bu maçtan önce zirvenin ilk 2 sırasını paylaşan Ankaragücü ve Ümraniyespor ile arasında 7 puan fark bulunan Mavi Beyazlı ekip, aldığı galibiyet sayesinde puan farkını en azından Ümraniyespor ile 4’e kadar düşürmeyi başardı.

Ligin 24’üncü haftasında Ümraniyespor’a konuk olacak Büyükşehir Belediye Erzurumspor için bu durum oldukça değerli. Zira ligin ikinci yarısına pek iyi bir giriş yapamayan Ümraniye temsilcisi sallantıda ve Dadaşlar bu maçtan galibiyetle ayrılmayı başarırsa ilk 2’nin direkt olarak ortağı olma şansına sahip olacak.

Bununla birlikte Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un oyununda gelişim sağlaması da kesin olarak gerekiyor. Zira takımların birçoğu artık çok daha iyi bir durumda ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un ligin ilk yarısındaki hedef maçlarından iyi sonuç alamadığı pek çok maçı oldu.

İyi Başlangıç

Tüm bunları geride bıraktığımızda ise Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u kısa vadede 1 hafta, uzun vadede ise sezon sonuna kadar rahatlatacak bir galibiyetten bahsediyor olabiliriz. Değinildiği gibi Erzurum temsilcisi Ümraniyespor ile oynadığı maçtan 3 puanla ayrılması durumunda ilk 2’nin direkt olarak talibi olabilecek.

Bundan sadece 1 hafta önce hiçbir umudu kalmayan, başında teknik direktörü olmayan ve bir sıra üstündeki rakip ile arasında 7 puan fark bulunan bir takım adına Manisa FK karşısında alınan galibiyet, oldukça iyi bir başlangıç.