Erzurumspor’un Gözü Yükseklerde Başkan Düzgün’den Açıklamalar

TFF 1. Lig 2021 – 2022 sezonunda mücadele eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor, 10 haftayı geride bıraktı. Son olarak Yılport Samsunspor ile golsüz geçen mücadelede beraberlik elde eden Dadaşlar, hanelerine yazdırdıkları +1 skor ile 19 puana ulaştı.

Mavi Beyazlı takım, TFF 1. Lig sıralamasında Eyüpspor’un ardından 4. olarak konumlanmış durumda. Büyükşehir Belediye Erzurumspor, şampiyonluk ipini göğüsleyerek Süper Lig’e yükselmek istiyor. Kulüp Başkanı Ömer Düzgün, Süper Lig’e çıktıktan sonra uzun yıllar orada kalacaklarını söyledi.

İşte Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un TFF 1. Lig 2021 – 2022 sezonundaki mücadelesine dair merak edilen ayrıntılar…

Dadaşlar Süper Lig’e Çıkmak İstiyor

TFF 1. Lig 2021 – 2022 sezonunda on haftayı geride bırakan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, her fırsatta Süper Lig’e yükselmek için iddialı olduklarının altını çiziyor. 10. hafta itibari ile 19 puana ulaşan Dadaşlar, Eyüpspor’un ardından 4. olarak konumlanmış durumda.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulüp Başkanı Ömer Düzgün, şehirdeki otelde yaptığı açıklamalarda Süper Lig’e yükselmenin öncelikli hedefleri olduğunu vurgularken şu an için TFF 1. Lig’de iyi bir performans ortaya koyduklarını belirtti.

Düzgün, bu duruma canı gönülden inandığını söylerken Süper Lig’e çıkan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un orada uzun yıllar kalacağını düşündüğünü ifade etti.

Mavi Beyazlı takım şimdiye dek meşin yuvarlağı rakip takımın kalesi ile 15 kez buluşturdu. Bununla birlikte kendi kalesinde ise 10 gol gördü. Son 5 maçında 3 galibiyet, 1 yenilgi ve 1 beraberlik ile birlikte 19 puana yükselen ekip, şampiyonluk ipini göğüslemek üzere dur durak bilmeden çalışmaya devam ediyor.

TFF 1. Lig’in güncel şampiyonu Bereket Sigorta Ümraniyespor ile Dadaşlar arasında yalnızca 5 puanlık fark bulunuyor.

Erzurumspor Bitexen İle Anlaştı

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, yaptığı yeni anlaşma ile gündeme geldi. Dadaşlar, Biteen Teknolokji A.Ş. ile imzaladığı iş birliği anlaşma yaparak yeni kripto parasını taraftarlarına sunmaya hazırlanıyor.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulüp Başkanı Ömer Düzgün, konu ile alakalı açıklamalarda bulundu. Düzgün, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a ait olacak tokenin taraftarlar tarafından da ilgi ile beklendiğinin altını çizdi.