Erzurumspor’un Teknik Direktör Adayları

Geçen sezon veda ettiği Süper Lig’e tekrar yükselebilmek adına yaz aylarında Erkan Sözeri ile anlaşan ve tecrübeli teknik adamı takımın başına getiren Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da ligin 22’inci haftasında alınan Bandırmaspor yenilgisiyle birlikte Erkan Sözeri görevinden alındı. Ligin ikinci yarısında oynanan maçlarda üst üste alınan kötü sonuçlar neticesinde bu kararın alınması gerektiği ifade edilirken, artık tüm Erzurumspor paydaşlarının kafasındaki düşünce yeni teknik direktörün kim olacağı.

Zor Koltuk

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e veda ettikten sonra çok ara vermeden geri dönebilmek adına bu sezon TFF 1.Lig’de şampiyonluk hedefiyle yola çıkan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, teknik direktörlük koltuğuna da Erkan Sözeri’yi getirmişti.

Sözeri yönetiminde kendisine denk rakiplerini yenmek konusunda zorlansa da ilk yarıda iyi iş çıkaran ve ligin ilk yarısını lider Ümraniyespor’un 3 puan gerisinde tamamlayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da ikinci yarıda bu farkı kapatarak Süper Lig’e şampiyon olarak yükselmeye dair bir istek ve inanç vardı.

Ancak ligin ikinci yarısı Büyükşehir Belediye Erzurumspor için hiç de beklenildiği gibi başlamadı ve Erzurum temsilcisi önce Menemenspor sonra Bursaspor karşısında beraberlikler aldıktan sonra Bandırmaspor’a karşı alınan mağlubiyetle birlikte zirvenin 7 puan gerisine düştü.

Bu durum taraftarları ve camiayı çok ciddi bir şekilde rahatsız ederken, genel olarak beklenildiği gibi fatura Teknik Direktör Erkan Sözeri’ye kesildi ve Erkan Sözeri ile yollar ayrıldı.

Aday Bolluğu

Bununla birlikte tüm Büyükşehir Belediye Erzurumspor camiasında yeni teknik direktörün kim olacağına dair bir merak ve sorgulama başlamış durumda.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor lige verilen ara öncesi yaşadığı puan kayıpları sonrasında ligden direkt olarak çıkabilme adına çok ciddi bir yara aldı ve şimdi gelecek olan teknik direktörün gemiyi limana yanaştırırken çok daha dikkatli olması gerekiyor. Erzurum temsilcisinin mali durumunun da oldukça kötü olduğu ve banka kredileriyle son anda dağılmaktan kurtarıldığına dair iddiaların ortada dolandığını düşündüğümüzde Büyükşehir Belediye Erzurumspor için işler hiç de kolay değil.

Zira takımın bir sene daha TFF 1.Lig gibi gelirleri düşük bir ligde yer almış olması ekonomik anlamda çok daha derin sorunların yaşanabileceği günleri beraberinde getirirken taraftar nezdinde yönetime olan güveni de tamamen yok edebilir.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a yakın kaynaklar Erkan Sözeri’nin ayrılığından sonra en son yine Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u çalıştırdıktan sonra başka bir takımda görev yapmayan Mehmet Özdilek’i, en son Kayserispor’da görev yapan Kayserispor’u çalıştıran Yalçın Koşukavak’ı, en son Samsunspor’da çalışan Mehmet Altıparmak’ı öne çıkartıyor.

Bu 3 aday dışında ismi geçen diğer 2 aday ise Altay’dan ayrıldıktan sonra başka bir takımda çalışmayan Yücel İldiz ve Gençlerbirliği’nden ayrıldıktan sonra boşta kalan Mustafa Kaplan olarak iddia ediliyor.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un çok kısa bir süre içerisinde yeni teknik direktörün kim olacağına karar vermesi ve kararını duyurması bekleniyor.