Erzurum’u Heyecanlandıran Organizasyon

Kış sporları konusunda Türkiye’nin marka şehirlerinden biri olan Erzurum’da baharın gelmesiyle birlikte sezon kapanmak üzere ancak gelecek sezonun etkinlikleri şimdiden tasarlanmaya başladı. Bir sonraki sezon hangi etkinliklerin yapılacağını merak eden Erzurumlulara güzel haber ise Erzurum milletvekili İbrahim Aydemir’den geldi. Aydemir, 2023 Kış Oyunları’nın Erzurum Palandöken’de yapılacağını açıkladı.

Büyük Etkinlik

Coğrafi şartları nedeniyle özellikle kış sporlarında oldukça gelişmiş bir il olan Erzurum’da her kış sezonunda bir başka etkinliğe rastlamak mümkün. Şehrin vatandaşlarından yöneticilerine kadar tüm paydaşlarını oldukça heyecanlandıran etkinliklerde hem turizm açısından hem de ekonomi açısından çok güzel işlerin olduğunu da dile getirmek gerekir.

Bu sezon baharın gelmesiyle birlikte Palandöken artık kapanışa hazırlanıyor ve gelecek sezona dair etkinlikler tasarlanmaya başlıyor. Artık bir rutin haline gelen kış etkinliklerinin bir sonraki sezon hangi düzeyde olacağını merak eden Erzurumlu vatandaşlara gelen güzel haber ise siyasilerden oldu.

Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı açıklamalarda 2023 Kış Oyunları’nın ev sahipliğini Erzurum Palandöken’in yapacağını açıkladı. Erzurumlu vatandaşları oldukça heyecanlandıran bu haberin detaylarını da yine Aydemir paylaştı.

Normal şartlar altında bu organizasyonun Ukrayna’da düzenleneceğini ancak Ukrayna’da yaşanan savaş nedeniyle ikinci sırada olan Erzurum’un turnuvayı düzenleme hakkını devraldığını dile getiren Aydemir, gelecek yıl ocak ve şubat aylarında 19 farklı ülkeden bini aşkın sporcunun Erzurum’da olacağını belirtti.

Palandöken’in marka olmasına bir nişane daha vurulduğunu dile getiren Aydemir, Erzurum’un da bir kış turizmi markası haline geldiğini dile getirdi.

Atletler Erzurum’da

Bununla birlikte Erzurum’un spor gündeminde olan bir başka gelişme daha yaşandı. Türkiye Atletizm Milli Takımı sporcuları şu sıralar Şanlıurfa’da kamp yapmaya devam ediyorlar ve Ramazan ayını kapsayan Nisan Mayıs ayları arasında da burada kalmaya devam edecekler.

Öte yandan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Urfa’da kamp yapan sporcuları ziyaretinde Erzurum ile ilgili güzel haberi de verdi. Ramazan ayının tamamlanmasından sonra sporcuların Erzurum’da kamplarına devam edeceklerini dile getiren Çintimar’ın bu haberi Erzurumlu sporseverleri de heyecanlandırmaya yetti.

Futboldan atletizme atletizmden kış oyunlarına kadar birçok spora aynı zamanda ev sahipliği yapan Erzurum’da bu haberler şehrin Aydemir’in de bahsettiği gibi bir marka haline gelebilmesi açısından oldukça önemli değer taşıyor.

Şehrin sakinleri için de artık bu spor haberleri bir rutin haline gelirken yapılan etkinliklerin mahiyeti de her geçen yıl daha da büyüyor. Hemen hemen her sene bahsi geçtiği gibi bir kış sporuna ev sahipliği yapan Erzurum’da bu tür etkinliklerin ardı arkası kesilmeyecek gibi görünüyor.

Bu bağlamda şehrin Palandöken gibi ihtişamlı ve bu gibi etkinlikler adına oldukça elverişli bir zirveye sahip olmasının ciddi bir avantaj yarattığını ve bu avantajın da iyi kullanıldığını dile getirmek gerekir.